Czym jest ELO Boosting w grze League of Legends? - Poradnik

00
TommyLee

 Gry rankingowe w League of Legends zapewniają graczom na zbliżonym poziomie wiele możliwości weryfikacji swoich umiejętności. To doskonałe środowisko dla osób, które lubią turnieje, zdobywanie nagród i prowadzenie kariery. Aby wyjść z aktualnej dywizji na lepszą, gracze często decydują się na wykupienie usługi znanej jako ELO Boosting. Na czym to polega i jak pomaga w grze League of Legends?


System rankingowy w League of Legends

League of Legends jest sieciową grą multiplayer, należącą do gatunku online battle arena. Opracowana została przez firmę Riot Games, na podstawie modyfikacji Defense of the Ancients (DotA) do gry Warcraft III: The Frozen Throne. Cechą charakterystyczną tej produkcji jest rozbudowana drabinka rankingowa. Może się na niej znaleźć każdy gracz w League of Legends, który osiągnął odpowiednio wysoki poziom. W zależności od uzyskanych wyników, uczestnicy zabawy przydzielani są do różnych lig i dywizji. W rozgrywkach rankingowych można brać udział zarówno pojedynczo, jak i zespołowo. W tym drugim przypadku, pozostali gracze dobierani są losowo pośród innych osób na zbliżonym poziomie zaawansowania. Pod koniec każdego sezonu, w zależności od aktualnej ligi oraz dywizji, graczom LoL przydzielane są różne atrakcyjne nagrody.

ELO Boosting w League of Legends - zasady 

ELO Boosting w League of Legends polega na skorzystaniu z oferty doświadczonego gracza, który w zamian za odpowiednią zapłatę pomaga w wyjściu z aktualnej dywizji na lepszą. W ten sposób podbijane jest MMR (Match Making Rating) konta, podobnie jak w innych grach z systemem rankingowym. Doświadczonego boostera nietrudno znaleźć. Istnieje też sporo znanych serwisów, które zajmują się odpłatnym wbijaniem dywizji do różnych gier sieciowych. Boosting ma jednak szczególne znaczenie w przypadku League Of Legends. Wielu graczy doskonale zna uczucie bezsilności i frustracji, spowodowanej trudnościami w wejściu na wyższy poziom. Do korzystania z usług Boostingu motywują graczy także przyznawane nagrody. Wejście w danym sezonie ponad poziom Gold Tier pozwala np. na uzyskanie ozdobnej ramki, paru kosmetycznych usprawnień na stronie przywoływacza czy unikalnej skórki. Znaczna część boostowanych kont w League of Legends wyciągana jest właśnie do Golda. 

ELO Boosting, a bezpieczeństwo 

Warto pamiętać, że z zakupem ELO Boosta wiąże się nieduże ryzyko bana. Polityka przeciw takim nadużyciom jest dość surowa. Przyłapane osoby na początek blokowane są na 14 dni, po czym tracą możliwość uzyskania nagród pod koniec sezonu. Muszą też pogodzić się ze stratą wszystkich zdobytych wcześniej trofeów. W praktyce większość graczy nigdy nie zostaje złapana podczas korzystania z ELO Boostingu. Warunkiem jest jednak wykupienie usługi u dobrego usługodawcy, który zapewnia odpowiednią ochronę, np. maskując adres IP.  Aby zatrzeć wszystkie ślady, booster powinien korzystać z usługi VPN. Pozwala ona na skorzystanie z publicznego adresu, który jest praktycznie niemożliwy do namierzenia. Jeżeli natomiast usługi oferowane będą wielu graczom z jednego IP, booster może zostać łatwiej namierzony i konto użytkownika zostanie zbanowane.
 

ELO Boosting w League of Legends - korzyści

Najbardziej oczywistym powodem, dla którego warto korzystać z ELO Boostingu w League of Legends jest oszczędność czasu. Zamiast tracić go na osiąganie wyższej pozycji w rankingu, wystarczy skorzystać z pomocy doświadczonego boostera. Wkroczenie do lepszej dywizji wpływa korzystnie także na wizerunek graca. Wyższa ranga wzbudza szacunek i poważanie wśród współgraczy, zachęcając ich do wspólnej zabawy. Paradoksalnie, ELO Boosting sprzyja także poprawie własnych umiejętności. Może być sposobem na poznanie wielu nowych sztuczek, z których chętnie korzystają doświadczeni boosterzy. Dodatkową zaletą jest fakt, że konto gracza pozostaje w pełni bezpieczne i na zawsze powiązane z jednym adresem e-mail. Firma Riot Games na tyle dobrze zabezpiecza profile graczy, że bez znajomości osobistych informacji  nie ma możliwości zmiany ich danych. Nie trzeba też martwić się ryzykiem utraty dostępu do konta, ponieważ dane logowania przekazywane są wyłącznie zaufanym osobom. Usługi ELO Boostingu oferuje wiele legalnie działających, zarejestrowanych firm.  
  

ELO Boosting w League of Legends - czy warto?

W League of Legends wielu rzeczy można nauczyć się samodzielnie, grając swoim tempem i prosząc o pomoc innych współgraczy. Nie warto zniechęcać się nawet przy dużych porażkach, ponieważ każdy uczy się na swoich błędach. Z drugiej strony, ELO Boosting jest sposobem na stosunkowo szybkie przejście do najbardziej satysfakcjonujących i atrakcyjnych etapów rozgrywki. Cały proces uzależniony jest od kilku czynników, np. MMR użytkownika i zdarzeń losowych. Na ogół możliwe jest wybicie ok. jednej dywizji dziennie. Dodatkową zaletą jest fakt, że boostowanie w LoL można w każdej chwili przerwać. Zdania co do uczciwości takiego sposobu robienia postępów w grze są podzielone. Nie ma jednak wątpliwości, że ELO Boosting wiąże się z wieloma korzyściami i może być bardzo atrakcyjny dla graczy.  

 

Artykuł sponsorowany

O autorze
TommyLeeTommyLee
1040 0

0 Komentarzy