Biurko dla graczy, dzięki któremu wygrasz! Ale jak i co? - Poradnik

02
TommyLee

Profesjonalne stanowisko gamingowe to oczko w głowie każdego wielbiciela gier komputerowych. Nieodzownymi elementami takiego stanowiska są biurko dla gracza oraz fotel gamingowy. Obydwa meble powinny być z najwyższej półki. Nie, nie chodzi o modę czy przekonywanie graczy do modeli konkretnej marki. W przypadku graczy, którzy mnóstwo czasu poświęcają na długotrwałe sesje gamingowe, najistotniejszy pozostaje fakt, że od ergonomii ich "stanowiska bojowego" zależy nie tylko efektywność każdej sesji, ale także zdrowie układu kostno-mięśniowego oraz... jakość relacji z innymi domownikami. Jak to możliwe?

 

biurko gamingowe

 

Ergonomiczne biurko gamingowe

Długie godziny spędzane przy biurku sprawiają, że nasz kręgosłup zaczyna szwankować. Świadomi tego gamerzy inwestują więc w profesjonalny fotel dla graczy oraz ergonomiczne biurko. Powinno ono mieć duży blat, stabilną konstrukcję oraz  regulację wysokości, dzięki której biurko można dopasować do wzrostu wszystkich osób, które z niego korzystają.

Regulacja wysokości

Warto wybrać biurko z elektrycznym mechanizmem podnoszenia. Powinien on działać niezawodnie i szybko, aby w każdej chwili - także w trakcie gry - można było dowolnie dopasować ustawienie blatu do potrzeb danego użytkownika.

Niektóre model można ustawić w taki sposób, że dają możliwość gry w pozycji zarówno siedzącej, jak i stojącej.

Takie rozwiązanie ergonomiczne sprawia, że nawet najzagorzalsi gracze nie trwają w jednej pozycji przez długie godziny, co gwarantuje, że nie odczuwają bólów kręgosłupa. 
Komfortowe biurko oraz profesjonalny fotel dla graczy to większy komfort użytkowania, dbałość o układ kostno-mięśniowy oraz - co dla graczy jest równie ważne - dłuższy czas skupienia oraz możliwość zachowania refleksu przez całą rozgrywkę.

Futurystyczny design i dedykowane funkcjnalności

Biurko dla gracza już na pierwszy rzut oka różni się od tradycyjnego biurka komputerowego. Uwagę zwraca futurystyczny design oraz zagadkowy - dla laików - minimalizm. Brak szuflad i półek jest oczywiście uzasadniony: gracz ich nie potrzebuje. Potrzebuje za to maksymalnie dużej i niezabałaganionej powierzchni, która umożliwi mu np. swobodne manewrowanie myszką oraz nagrywanie streamów czy filmików na YT.

Schowki na kable

Warto mieć świadomość, że profesjonalni gracze rezygnują z urządzeń bezprzewodowych na rzecz przewodowych. Mają one wyższą czułość działania i większą niezawodność, ale ich użytkowanie skutkuje znacznie większą liczbą kabli do uporządkowania. Dlatego właśnie ergonomiczne biurko gamingowe wyposażone jest zawsze w otwór lub otwory na kable, tunele, maskownice oraz specjalne półeczki i schowki, umożliwiające sprytne ukrycie okablowania.

Duży blat

W zależności od upodobań i potrzeb, gamerzy korzystają z komputerów stacjonarnych albo laptopów o bardzo wydajnym układzie graficznym i współpracującym z nim szybkim procesorem. Każdy rodzaj sprzętu wymaga innej organizacji stanowiska. Warto też pamiętać, że gracze często korzystają z więcej niż jednego monitora oraz urządzeń peryferyjnych, czyli klawiatury, myszki, gamepada, głośników etc. Rozmieszczenie wszystkich - jeśli mają spełniać swoje zadania bez zarzutu - musi być precyzyjnie zaplanowane.

Miejsce na ładowarkę

Ciekawym rozwiązaniem przyjętym np. przez projektantów biurka gamingowego DYNAMIQ V4 jest wyposażenie łączonych w ostre kąty nóg biurka w diody LED. Oświetlenie zmienia się przy pomocy pilota. Biurko daje możliwość zamocowania ładowarki w sposób niewidoczny i bezinwazyjny - posiada frez od spodu w którym umieszczamy ładowarkę.

Wygrasz sesję, wygrasz zdrowie, wygrasz dobre relacje...
...z domownikami. Bo biurko komputerowe dla gracza daje szansę na utrzymanie idealnego porządku. To ważne, zwłaszcza jeśli stanowisko gamerskie nie jest zorganizowane w samodzielnym pomieszczeniu, ale np. w pokoju, który współdzieli się z rodzeństwem. Profesjonalnie wyposażone stanowisko gracza sprawi, że wygrywasz na wielu poziomach - nie tylko poziomach gry. Wygrywasz sesję, wygrywasz zdrowie kręgosłupa, wygrywasz dobre relacje z bliskimi. Czy to nie są wystarczające powody, żeby kupić biurko gamingowe...?

Artykuł powstał we współpracy z producentem mebli UNIQUE

 

 

O autorze
TommyLeeTommyLee
1627 0

0 Komentarzy

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]