Smartfon dla graczy, który wybrać? - Felieton

00
TommyLee

Czego potrzebuje smartfon dla gracza?
Dla gracza najważniejsze jest wnętrze. Moc podzespołów decyduje, w co będzie można grać, a z jaką aplikacją telefon sobie nie poradzi. Warto zwrócić na to uwagę, szukając odpowiedniego smartfona dla gracza.

Im więcej pamięci RAM, tym lepiej. Dzięki niej system ma szybki dostęp do danych, dzięki czemu także gry mogą działać płynniej. Obecnie na rynku można znaleźć telefony, które mają od 2 do 8 GB RAM. Gracz powinien celować w górny przedział tej skali, jeśli zamierza grać w bardziej wymagające gry.

Nie można też zapomnieć o procesorze, który zajmuje się przetwarzaniem danych. Także jest kluczowym podzespołem. Nie tylko w kontekście gier, ale działania całego systemu telefonu. Szukając odpowiedniego telefonu, warto zainteresować się takimi parametrami, jak:

- liczba rdzeni – im więcej rdzeni, tym więcej zadań jednocześnie może wykonywać procesor,

- taktowanie – im wyższa częstotliwość taktowania, tym procesor pracuje wydajniej – czyli szybciej,

- proces technologiczny – w zależności od użytego w produkcji procesu technologicznego, inaczej może wyglądać zarządzanie energią i wydzielanie ciepła; im mniej nanometrów (nm), tym lepiej,

- technologia AI – zastosowanie jej pozwala procesorowi na inteligentne sortowanie danych, co także przyspiesza jego szybkość działania.

Bardzo dobre podzespoły może zaoferować Xiaomi Mi 9T Pro. Procesor Snapdragon 855 o ośmiu rdzeniach i taktowaniu 2,84 GHz, a także 6 GB RAM, pozwoli na bezproblemowe uruchomienie niemal każdej gry.

Ekran także odgrywa bardzo dużą rolę. Jego przekątna nie powinna być mniejsza niż 5 cali. Co do rozdzielczości, warto szukać co najmniej Full HD+. W przypadku matrycy najlepiej jakby to była AMOLED czy OLED. Ważnym parametrem jest także częstotliwość odświeżania ekranu. Do komfortowego grania powinna wynosić co najmniej 90 Hz. Warto w tej kwestii zwrócić uwagę na Samsunga Galaxy S10 Plus z wyświetlaczem AMOLED o przekątnej 6,4 cala i rozdzielczości HDR. Obraz z każdej gry będzie wyglądał imponująco!

Nie można także zapomnieć o baterii! Za długość działania na jednym ładowaniu odpowiada także wydajność i energooszczędność systemu, jednak pojemność także się liczy. Aby cieszyć się jak najdłuższym czasem gry, warto poszukać telefonu z dużą pojemnością baterii. Dobrym przykładem jest Huawei P30 Pro, który ma baterię 4200 mAh. Dodatkowo jest wyposażony w system szybkiego ładowania Super Charge 40W, dzięki czemu krótko po podłączeniu do gniazdka telefon będzie ponownie gotowy do akcji.

Na czym najbardziej nam zależy? Idealnie byłoby znaleźć wszystkie wspomniane cechy w jednym smartfonie dla gracza. Powyższe propozycje są przykładem, że jest to możliwe.

 

 

 

Artykuł sponsorowany

O autorze
TommyLeeTommyLee
1010 0

0 Komentarzy