• Strona główna
  • Kupujemy komputery poleasingowe do biura – na co zwrócić uwagę?

Kupujemy komputery poleasingowe do biura – na co zwrócić uwagę? - Felieton

30
DonaldT

Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego komputera poleasingowego online, sprawdź dokładnie sprzedającego i parametry dotyczącego samego sprzętu. Laptopy poleasingowe i PC dostępne w sprzedaży mogą się bardzo różnić jakością i przeznaczeniem.

Komputery poleasingowe czy laptopy do biura?

Praca biurowa wymaga posiadania solidnych urządzeń, które będą nas wspierać we wszystkim, co robimy. Tutaj nie ma miejsca na przeciętność – urządzenia muszą być wydajne i gotowe do pracy w każdych warunkach. Co będzie jednak lepsze – stacjonarne komputery poleasingowe czy laptopy?

Jeżeli pracujesz przez cały czas na miejscu i masz (lub Twoi pracownicy mają) w biurze swoje określone miejsca, to najlepszym rozwiązaniem będą stacjonarne komputery poleasingowe. Jeśli natomiast miejsce pracy może się zmieniać i nie ma potrzeby podłączania do komputera urządzeń peryferyjnych, to można z powodzeniem wybrać laptopa. Kolejnym powodem, dla którego warto wybrać laptopy poleasingowe, jest częsta praca poza biurem – w podróży lub u Klientów.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru komputera poleasingowego?

1. Specyfikacja konkretnego komputera

Komputery poleasingowe możemy podzielić najprościej na urządzenia z segmentu średniego i wysokiego. Jakość urządzenia będzie determinowała cenę i mimo że większość z nas wolałaby wybierać jak najlepsze sprzęty, to nie zawsze jest to konieczne. Np. do prostej pracy biurowej wystarczą komputery ze średniej półki cenowej. Z kolei graficy i inżynierowie powinni wybierać tylko te z wysokiej, bo inaczej nie zagwarantują sobie wszystkich niezbędnych funkcjonalności. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na:

  • typ i generację procesora;
  • typ karty graficznej;
  • ilość pamięci RAM;
  • rodzaj i pojemność dysku twardego;
  • rozdzielczość matrycy w przypadku laptopów;
  • rozwiązania zwiększające poziom bezpieczeństwa (obecność czytnika linii papilarnych, szyfrowania TPM itp.).

2. Obecność systemu operacyjnego

Najlepiej byłoby, gdyby komputery poleasingowe miały wgrane systemy operacyjne i by te systemy były jak najnowsze. Ideałem jest tutaj obecność systemu Windows 10 Pro. Obecnie nie ma możliwości wykonania darmowej aktualizacji wcześniejszych wersji systemu do „dziesiątki” a zakup tego systemu to wydatek rzędu kilkuset złotych. Jeżeli szukasz sprzętu z wgranym systemem Windows 10, to warto zwrócić uwagę na komputery poleasingowe w MDM Komputery. W sklepie tym laptopy poleasingowe i komputery PC mają legalne systemy Windows 10 wliczone w cenę urządzeń.

3. Sposób dostawy

Komputery można zamówić kurierem (warto zwracać uwagę na to, czy przesyłki są ubezpieczone) lub kupić i odebrać osobiście w salonie stacjonarnym. Ta druga opcja będzie idealna dla osób, które będą chciały samodzielnie przetestować sprzęt przed zakupem i upewnić się co do jego stanu. Jeżeli chcesz kupić kilka lub kilkanaście takich komputerów, to warto pofatygować się osobiście do salonu.

4. Gwarancja

Bierz pod uwagę tylko i wyłącznie komputery poleasingowe z gwarancją – najlepiej jak najdłuższą. Tylko wtedy zyskasz pewność, że kupujesz sprawdzony sprzęt, który posłuży Ci przed dłuższy czas. W ofercie firmy MDM Komputery każdy komputer jest objęty 12-miesięczną gwarancją, co stanowi konkretne zabezpieczenie dla kupującego. W razie jakiegokolwiek problemu można oddać sprzęt do darmowej naprawy.

5. Cena

Komputery PC i laptopy poleasingowe są kilkadziesiąt procent tańsze od nowych, ale te bardzo nowoczesne mogą być nadal dość drogie w porównaniu ze sprzętami o średnim standardzie. Zanim kupisz takie komputery, sprawdź dokładnie ceny, dlatego, że mogą się one różnić w zależności od firmy.

O autorze
DonaldTDonaldT
101 0

3 Komentarze

awatar
kajetan (gość) miesiąc temu

wybór na rynku jest ogromny, przede wszystkim trzeba postawić na dobrego sprzedawcę (przykładowo efl czy getin) i dobrać sprzęt adekwatny do naszych potrzeb i przeznaczenia sprzętu i sprawdzić wszystkie formalności.

0 Odpowiedz
awatar
Michał (gość) 3 miesiące temu

Wysyłka kurierem to dość ryzykowny pomysł. W przypadku zakupu sprzętu o poleasingowym rodowodzie lepiej sprawdzić, czy wszystko działa, jak powinno. Szczególnie jeśli mówimy o pojedynczym laptopie/komputerze stacjonarnym. Taki zakup jest fajną opcją, jeśli chcemy zyskać sprzet wysokiej klasy za umiarkowaną cenę i wygląd komputera ie jest dla nas najwyższy priorytetem. Dobre miejsce do szukania to strona z aukcjami efl, ale też olx i allegro.

0 Odpowiedz
awatar
gamme (gość) 3 miesiące temu

Ciekawy poradnik. Warto pamiętać o przemyslanym wyborze źródła, które powinno być sprawdzone - np. Idea, EFL, PKO.

0 Odpowiedz