• Strona główna
  • Komputery do gier z kartami rtx - wybieramy sprzęt gamingowy

Komputery do gier z kartami RTX - wybieramy sprzęt gamingowy - Felieton

00
TommyLee

Komputery do gier z kartami RTX zalicza się do kategorii najnowocześniejszych sprzętów dedykowanych graczom. Linia kart graficznych nVidia RTX charakteryzuje się tym, iż zaimplementowano w niej najnowocześniejsze technologie w zakresie przetwarzania obrazu. Dzięki temu wrażenia graczy podczas rozgrywek są nieporównywalnie lepsze. W poniższym artykule wyjaśniamy, co dokładnie oferują karty nVidia RTX oraz czym różnią się od GTX.

Dlaczego karta graficzna jest tak istotna w komputerze do gier?

Sprzęt komputerowy dedykowany graczom musi wyróżniać się zastosowaniem najnowocześniejszych podzespołów. Tylko wtedy adepci gier mają pewność, że będą mogli grać w najnowsze tytuły na najwyższych ustawieniach graficznych bez obaw o spadki FPS-ów.

Do grona najważniejszych komponentów każdego komputera do gier zalicza się między innymi karta graficzna. Ma ona wpływ na wydajność podczas używania zaawansowanych aplikacji i programów i grania w gry komputerowe. Właściwy dobór karty graficznej jest szczególnie istotny, jeśli chcemy cieszyć się rozgrywką na najwyższym poziomie. Na rynku kart graficznych dominującą marką jest firma nVidia. Najpopularniejsze komputery do gier posiadają właśnie karty od tego producenta. Warto wiedzieć, że najnowszą linią kart graficznych, w której zastosowano wiele nowinek technologicznych, jest RTX.

Jakie możliwości oferują karty graficzne nVidia RTX?

Karty z serii RTX zastąpiły poprzednią serię GTX. Jest to nowsza linia kart, w której wykorzystano wiele nowoczesnych technologii w zakresie przetwarzania obrazu. Ten typ kart wykorzystuje się m.in. do ray-tracingu - jest to "śledzenie promieni". Metoda ta polega na analizie wyświetlanych w grze promieni światła, które docierają do użytkownika. Wspomniane docieranie może mieć formę pośrednią bądź bezpośrednią, np. z wykorzystaniem odbić bądź załamań światła. Jedną z najważniejszych zalet ray-tracingu jest niewątpliwie ogromna realistyczność. Efekty wizualne, które widzą na ekranie gracze, są bardzo doceniane ze względu na ich wysoką jakość.

Komputery z kartą RTX 3070 pozwalają na oglądanie realistycznych odbić deszczu spływającego z dachu budynków czy promieni słońca. Wszystkie urządzenia z kartami RTX wykorzystują również innowacje techniczne takie jak DLSS i wiele funkcji, które są potrzebne osobom streamującym rozgrywki w sieci.

Technologia uczenia maszynowego i jej wizualne efekty

Karty RTX wykorzystują rdzenie Tensor, które w przeszłości były elementem wyłącznie kart graficznych dedykowanych profesjonalistom. Rdzenie wykorzystują technologię uczenia maszynowego, co sprawia, że krawędzie w grach są jeszcze lepiej wygładzone niż dotychczas.

Działa to w ten sposób, że na samym początku sztuczna inteligencja "uczy się", jak należy to robić, a później instrukcje są kierowane do rdzeni Tensor odpowiadających za wykonanie tej czynności. Firma nVidia podkreśla, że ta technologia może przyczyniać się do wzrostu wydajności gier nawet o kilkadziesiąt procent. Jak widać, komputery z kartą RTX 3060 to doskonały sprzęt dla wszystkich fanów gier.

O autorze
TommyLeeTommyLee
1461 0

0 Komentarzy

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]