Jaki głośnik bluetooth spodoba się dziecku? - Felieton

31
TommyLee

Głośnik bezprzewodowy idealny dla dziecka

Bluetooth to obecnie najpopularniejszy standard komunikacji bezprzewodowej. Podłączenie głośnika wykorzystującego tę technologię do różnego rodzaju sprzętów nie wymaga użycia kabla. To niezwykle wygodne rozwiązanie – wśród bezprzewodowych urządzeń na rynku znajdziemy nie tylko głośniki, ale także słuchawki, myszki, klawiatury, a nawet ekrany.

Urządzenia tego typu cieszą się ogromną popularnością wśród użytkowników w każdym wieku. Dla dzieci głośnik bezprzewodowy jest bardzo ciekawym i funkcjonalnym gadżetem, który zapewnia świetny standard rozrywki w każdym miejscu dzięki możliwości słuchania muzyki w wysokiej jakości. Głośnik Bluetooth jest znakomitym pomysłem na prezent na dowolną okazję.

Dlaczego warto postawić na głośniki Bluetooth?

Zacznijmy od określenia zadania głośników Bluetooth – to urządzenia, które skupiają się głównie na odtwarzaniu muzyki. W porównaniu z głośnikami wbudowanymi w telefon czy inny sprzęt mobilny oferują wysoką jakość dźwięku i spory poziom głośności. Sprawdzą się zarówno w podróży, jak i w domu czy podczas imprez ze znajomymi. Poszczególne modele głośników mogą znacząco różnić się od siebie, dlatego przed zakupem należy dokładnie przyjrzeć się  dostępnym ofertom. Dzięki temu będziemy mogli wybrać sprzęt, który odpowie na nasze wymagania oraz potrzeby. Więcej przydatnych informacji o różnego rodzaju urządzeniach zawiera poradnik Media Expert.

Głośniki Bluetooth – podobnie jak popularne słuchawki bezprzewodowe, takie jak na przykład AirPods od Apple – nie wymagają obecności kabla do działania. Mogą łączyć się z różnego rodzaju urządzeniami: smartfonami, tabletami, laptopami, a nawet telewizorami. Całość przebiega w pełni bezprzewodowo, a najnowsza wersja standardu Bluetooth pozwala nawiązać połączenie nawet przy odległości przekraczającej sto metrów. Dzięki temu możemy korzystać z urządzenia w różnorodnych sytuacjach. Niewielkich rozmiarów głośniki bezprzewodowe zmieszczą się w naszej kieszeni – mogą towarzyszyć nam w podróży, w szkole i w każdym innym miejscu. Mimo niewielkich rozmiarów są w stanie odtwarzać dźwięki o wysokim poziomie głośności, zachowując świetną jakość dźwięku.

Jakie cechy powinien mieć odpowiedni głośnik Bluetooth dla dziecka?

Szeroki wybór modeli głośników bezprzewodowych pozwala każdemu na znalezienie sprzętu, który odpowie na jego wszelkie potrzeby. Jakie parametry mają znaczenie, gdy szukamy urządzenia dla dziecka?

  • Budowa – producenci głośników Bluetooth zazwyczaj korzystają z innowacyjnych oraz trwałych rozwiązań, które mają na celu zapewnienie sprzętu znacznej żywotności. Wybierając głośnik dla dziecka, postawmy na urządzenie wyposażone w solidną obudowę, która jest w wysokim stopniu odporna na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Niektóre modele zostały wyposażone w dodatkowe zabezpieczenia, które skutecznie chronią głośniki przed kurzem, piaskiem, a nawet wodą, dzięki czemu spokojnie możemy zabrać je na plażę lub basen. 
  • Wymiary – wybierając głośnik bezprzewodowy dla dziecka, zwróćmy również szczególną uwagę na jego gabaryty. W zależności od modelu głośniki mogą znacznie różnić się wielkością. Jeżeli ze sprzętu korzystać ma dziecko, warto, aby był on niewielkich rozmiarów i lekki, a tym samym – łatwy w przenoszeniu.
  • Dodatkowe funkcje – odpowiedni głośnik dla dziecka nie potrzebuje wielu rozbudowanych funkcji, dzięki czemu możemy skupić się na jakości dźwięku. Zazwyczaj będzie służyć przede wszystkim do odtwarzania muzyki lub dźwięków z filmów. Warto postawić na proste rozwiązania, których producenci poświęcili wiele uwagi na zapewnienie doskonałej jakości dźwięku. Kolejnym ważnym aspektem jest łatwość użytkowania.
  • Możliwy czas pracy – kupując głośnik, warto wziąć pod uwagę żywotność baterii. To ważna kwestia przy każdym mobilnym urządzeniu – musimy być przygotowani na wykorzystanie sprzętu w różnych miejscach. Nie zawsze będziemy mieli dostęp do kontaktu, wobec czego powinniśmy stawiać na produkty wyposażone w pojemne akumulatory.
  • Jakość dźwięku – parametr ten w głównej mierze zależy od docelowego wykorzystania głośnika, a także od naszych indywidualnych wymagań. Jeżeli jakość dźwięku jest dla nas bardzo ważna, postawmy na urządzenia stereo, które zapewnią lepsze brzmienie, większą moc oraz głośność.
O autorze
TommyLeeTommyLee
1128 0

3 Komentarze

awatar
rebell (gość) miesiąc temu

Philips ma w audio mega stosunek jakości do ceny i to tym bardziej było widać na black friday.

0 Odpowiedz
awatar
Simple (gość) 2 miesiące temu

Ja swojemu synowi kupiłem Philipsa SB500M. Wybrałem go ze względu na ciekawy kształt i wygląd. Ma fajne podświetlenie, które nadaje głośnikowi dodatkowego charakteru. Oczywiście jest wodoodporny, a to przy dzieciak bardzo ważna funkcja.

0 Odpowiedz
awatar
Marta (gość) miesiąc temu

Bardzo dobry wybór - wiem z doświadczenia :) Głośnik jest mega odporny, nie tylko na wodę ale także na upadki. Do tego dzieciom mega się podobają te Ledy i bardziej "nowoczesny" design.

0 Odpowiedz