Czy opłaca się inwestować w serwer dedykowany do gier? - Felieton

10
TommyLee

Oprogramowanie zostało opracowane, warunki gry przemyślane – jedyne, co pozostało, to wybrać właściwy serwer. W przypadku gier sprawa jest raczej prosta. Samodzielnie stworzony serwer nie pozwoli Ci właściwie rozwinąć skrzydeł. O ile w przypadku strony internetowej lub forum wystarczy zwykły hosting www lub serwer VPS, nie licz na takie łatwe rozwiązanie w przypadku serwera do gier.

Co wziąć pod uwagę stawiając serwer

Utrzymanie jakości połączenia i wysokiej klasy grafiki wymaga specjalnej opieki – zwłaszcza gdy mowa o grach.Serwer dedykowany do gier musi działać non stop – zanim zaczniesz stawiać prywatny serwer w swoim domu, musisz przemyśleć kwestię zasilania awaryjnego – mogą to być, na przykład, złącza energetyczne albo agregaty. Oprócz prądu niezbędne jest zapewnienie nieustannej ciągłości przesyłu danych internetowych, co wymaga kupna kilku, a nawet kilkunastu łączy internetowych. Przy tym nie można zapomnieć o kluczowym znaczeniu prędkości internetu.
Głównym problemem nie jest sprzęt, a raczej koszty z nim związane oraz ciągłe utrzymanie jego stabilności. O ile nie planujesz budowy własnej hostowni, nakłady finansowe, które niechybnie poniesiesz, mogą nieco przekroczyć Twoje oczekiwania. Dlatego właśnie dobrym wyborem jest zdecydowanie się na serwery dedykowane z serii ECO, dzięki którym brzemię stawiania własnego systemu spadnie z Twoich barków.

Dlaczego wybrać serwery dedykowane ECO od Sprint Data Center?

W ofercie znajdziesz opcję idealną dla siebie – spośród dwurdzeniowych propozycji serii ECO możesz wybrać między wariantami z 8, 16 lub 32 GB pamięci. Decydując się na naszą propozycję, zyskasz też 7 dni darmowej usługi, kiedy to samodzielnie przetestujesz możliwości serwera. Nie martw się o jakość rozgrywki i lagi – podejmując właściwą decyzję, otrzymasz nie tylko niezawodny sprzęt, ale tez zapewnisz grającym przyjemność z płynnie działającej gry, która ma ogromny potencjał.

Tylko wyspecjalizowane centrum hostingowe ma szansę zapewnić fanom Twojej gry nie tylko wolna od zakłóceń zabawę, ale i ochronę przed atakiem DDoS. Sam wybierasz parametry serwera, zaś w przypadku nagłej awarii możesz liczyć na wsparcie techniczne. Zainwestuj zdobyty czas w rozwijanie potencjału swojej gry, pozostawiając opiekę nad serwerem profesjonalistom.

Artykuł Sponsorowany

 

O autorze
TommyLeeTommyLee
1126 0

1 Komentarz

awatar
Grgj (gość) 11 miesięcy temu

Tanie gry https://www.g2a.com/r/games-for-a-ridiculous-price

0 Odpowiedz