Vivendi zastanawia się nad zakupem Ubisoftu

YASIU - 
2osoby uważają ten artykuł za ciekawy
Vivendi zastanawia się nad zakupem Ubisoftu - gamedot.pl

 

 

Kilka miesięcy temu pisaliśmy o możliwym przejęciu Ubisoftu przez Vivendi. Obecnie ten ostatni mocno się zastanawia, czy podejmować tak radykalny krok. 

Jednak mają mało czasu do namysłu, albowiem w listopadzie kilka udziałów francuskiej firmy będą w posiadaniu Vivendi już 2 lata, co da im dwukrotną moc w głosowaniu na walnym zgromadzeniu i oznacza przekroczenie 30% które zgodnie z prawem obowiązującym we Francji zmusza wydania ogłoszenia do zakupu całości akcji danej spółki. 

Co ciekawe Vivendi myśli nad ewentualną sprzedażą posiadanych 26% akcji, a nie zakupie Ubisoftu (mocno broniącego się przed tym krokiem). 

Dodatkowo podczas ostatniego walnego zgromadzenia Vivendi nie wymusiło głosowania pozwalającego zająć im miejsce w radzie nadzorczej. Konsekwencją takiej postawy było zablokowanie możliwości rozdawania udziałów pracownikom Ubisoftu. 

Warto zaznaczyć, że wybrani nowi członkowie rady mają stawiać na niezależność, co znacznie utrudniło, by przejecie większościowego pakietu akcji. 

0 osób dodało komentarz
2osoby uważają ten artykuł za ciekawy

0 Komentarzy

YASIUYASIU
Napisz do autora

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]