Tworzenie gier to teraz działanie według sprawdzonego szablonu

hraboll - 
0osób uważa ten artykuł za ciekawy
Tworzenie gier to teraz działanie według sprawdzonego szablonu - gamedot.pl

Twórca kultowego Mega Mana nie myśli jeszcze o emeryturze. Keiji Inafune od pięciu lat eksploruje nowe przestrzenie, czuje się wolnym developerem. Może realizować ciekawe koncepcje. Tak naprawdę cała masa pomysłów czeka na materializację. Recore (dedykowane konsoli XOne) to najnowsze przedsięwzięcie japońskiego producenta. Inafune wierzy, że zachodni programiści idealnie pasują do roli wykonawców – podmiotów, jakie właściwie zinterpretują pomysły wypełniające azjatyckie umysły.

 

 

Kreator marki Dead Rising podtrzymuje anty-japońskie stanowisko. Programiści z Kraju Kwitnącej Wiśni nie potrafią myśleć o prawdziwym postępie. Choć zaczynamy obserwować pewne zmiany. Japoński projektant wreszcie widzi potencjał platformy Kickstarter – docenia moc fanowskiego wsparcia (konsumenci rzadziej stosują chłodną kalkulację). Inafune był krytykowany przez rodaków za swoje poglądy, aczkolwiek teraz gniew ustępuje pewnej akceptacji. Mówi się o uczciwej ocenie sytuacji.

 

Pomysłodawca postaci Ryu (Street Fighter) uważa, że prawdziwy sens pracy designera został obecnie zatracony. Młody człowiek zaczyna pracę w uznanym studiu i po prostu musi działać według podanego szablonu. Sytuację ratuje segment indie – choć nie zawsze znajdziemy w nim naprawdę ciekawe pomysły. Niezależny kreator wirtualnej rozrywki po prostu chętniej eksperymentuje, próbuje nieznanych rzeczy.

 

Źródło: Eurogamer.net

0 osób dodało komentarz
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

0 Komentarzy

hrabollhrabollFan gier przygodowych, choć nie boi się próbować rzeczy nowych i nieznanych. Magia pierwszego Turoka sprawiła, że pokochał interaktywną rozrywkę. Graficzne piękno nie jest najważniejsze – nawet największa potwora może wpasować się w gusta hrabolla ;)
Napisz do autora

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]