Sniper: Ghost Warrior 3 – CI Games inwestuje w dobre brzmienie

hraboll - 
2osoby uważają ten artykuł za ciekawy
Sniper: Ghost Warrior 3 – CI Games inwestuje w dobre brzmienie - gamedot.pl

CI Games chce dopieścić każdy element gry Sniper: Ghost Warrior 3. Rodzimy developer nie zapomina oczywiście o dobrej muzyce. Ta będzie kreowana przez osobę, jaka posiada odpowiednie doświadczenie – co więcej, jej praca została uhonorowana wieloma nagrodami (pojawiają się też nowe nominacje).

 

To właśnie Mikolai Stroinski współtworzył piękne brzmienie Wiedźmina 3. Kompozytor wspierał też inny rodzimy projekt - Zaginięcie Ethana Cartera. Mikolai Stroinski przekonuje, że historie związane z konfliktami zbrojnymi – historie napędzające SGW3 to coś intrygującego i wielowymiarowego.

 

Wszelkie niuanse (podkreślenie akcji itd.) zostaną odzwierciedlone w muzyce. Stroinski jeszcze nigdy nie pracował przy grze należącej do gatunku FPS, dlatego pojawia się kwestia otwierania na nowe możliwości – kontaktu z naprawdę ekscytującymi rzeczami.

 

Samo CI Games, a konkretnie Marek Tymiński (CEO) podkreśla, że Sniper: Ghost Warrior 3 to przedsięwzięcie wysokobudżetowe, dlatego firma inwestuje w najlepszy talent. SGW3 zasługuje na naprawdę dobre brzmienie. Mikolai Stroinski idealnie pasuje do grona (już zatrudnianych) utalentowanych programistów i designerów.

25 osób dodało komentarz
2osoby uważają ten artykuł za ciekawy

25 Komentarzy

awatar
killer (gość) 8 lat temu

Jeżeli gra będzie tak dobrze wykonana na jaką wygląda to klimat muzyczny ją z pewnością dopełni, ja osobiście uwielbiam muzykę filmową jak i tą co znajduje się w grach, z chęcią bym poszedł na mieszankę muzyczną (gier bądź filmów) do filharmonii. Kiedyś byłem na takim czymś w Warszawie i Mucha nie siada. Dlatego uważam że dźwięki w grach muszą być fajne ale oczywiście musi się z tym łączyć odpowiednio dostrojony sprzęt i mamy w ten sposób mamy i niezłą grę i świetny dźwięk. Aż z ciekawości zacznę szperać po necie i szukać muzyki od Mikołaja:)

1 Odpowiedz
awatar
fafarafa (gość) 8 lat temu

Szukaj szukaj, już to mam za sobą i jestem pod wielkim wrażeniem.

0 Odpowiedz
awatar
NativeBlood (gość) 8 lat temu

Stary, toż facet muzykę do Wiedźmina 3 robił ;/ Jakim cudem nie obczajałeś tego zaraz po zagraniu? No chyba, że nie grałeś, wtedy znaczy to, że czas zacząć, bo gra bardzo dobra i fejm na całym świecie nie wziął się znikąd. Stroiński doskonale tworzy klimat i fakt, że zainteresował się i zgodził nawiązać współpracę przy SGW3 podnosi prestiż CIG oraz samej gry. Jestem pewien, że stworzy coś niepowtarzalnego.

0 Odpowiedz
awatar
bulletforromek (gość) 8 lat temu

http://mikolaistroinski.com/pl/works-more.html <--- Polecam zapoznanie się z twórczością artysty. Oczywiście gry komputerowe to jedno, bo także film itp. Jest też opcja odsłuchania co nieco i spokojnie przekonasz się, czego można się po nim spodziewać w przypadku SGW3 ;) Myślę, że to wystarczy, żeby utwierdzić Cię w przekonaniu, że nie mamy się absolutnie o co martwić, to będą hiciory! CI Games zainwestowało naprawdę fenomenalnie.

0 Odpowiedz
awatar
Murena (gość) 8 lat temu

o! no wielkie wielkie dzięki za link do strony, z chęcią i z przyjemnością sobie posłucham. mam nadzieję, że nie trzeba będzie długo czekać, by pod tym samym adresem pojawiły sie jakieś fragmenty tego, co Stroiński robi dla Sniper Ghost Warrior 3:) Tylko nach hause wrócę, bo w pracy to nie słuchanie, wiadomo,. Tyle, że musze sobie dorwać jakąs grę, bo same kawałki ze strony to może być za mało na wczucie się wklimacik.

0 Odpowiedz
awatar
bulletforromek (gość) 8 lat temu

I jak wrażenia? Mnie zaimponował niesamowicie tym, co stworzył do Wiedźmina 3, ale także spotkałem się z jego twórczością w przypadku różnych filmów. Mamy prawdziwą pakę jeśli chodzi o kompozytorów. Stroiński nie jest jeszcze nawet na szczycie, a już święci sukcesy. Razem z CI Games uda mu się stworzyć nieprawdopodobną grę. Bo tak - ktoś odpowiedzialny za muzykę do gry jest jej WSPÓŁTWÓRCĄ. To nie ulega kwestii.

0 Odpowiedz
awatar
darius (gość) 8 lat temu

Myślę że muzyka w grze odgrywa bardzo ważną rolę także bardzo fajnie że CI Games inwestuje w to aby ścieżka dźwiękowa też zachęcała do grania w Sniper: Ghots Warrior 3. Dobry kompozytor do połowa sukcesu jeśli chodzi o soundtrack. Czekam z niecierpliwością o pierwsze odsłuchy.

0 Odpowiedz
awatar
fafarafa (gość) 8 lat temu

A pewnie, że >muzyka w grze odgrywa bardzo ważną rolę< bo przeciez i jako wypychacz słuchawek podczas rozgrywki, jak i cos integralnego a jednocześnie nierozerwalengo z całością. Bez muzyki nie ma nastroju, klimatu gry, a bez tego zostaje sama rąbanka, to chyba jasne dla każdego.

0 Odpowiedz
awatar
Murena (gość) 8 lat temu

No, szczerze mówiąc to i z piękną muzyką może być rąbanka najniższej kategorii:0 choć w sumie wątpię, żeby producent takiego szamba (znając doskonale target) wysilał się w kierunku dźwięku:) ale wykluczyć się nie da. Tyle, że w przypadku Sniper Ghost Warrior 3 to w grę nie wchodzi, bo i gra i muzyka zapowiadają się koncertowo. Nomen omen;) Byle do premiery, już coraz bardziej z górki. Ciężko będzie, ale da się wytrzymać.

0 Odpowiedz
awatar
ops (gość) 8 lat temu

Jest to jak najbardziej świetna informacja ponieważ teraz wiadomo, że spółka CI Games chce aby każdy detal tej gry był na wysokim poziomie. Myślę że muzyka w grze to jedna z tych części gry dzięki którym tytuł Nam się nie nudzi.

0 Odpowiedz
awatar
NativeBlood (gość) 8 lat temu

Fantastyczna wiadomość dla fanów SGW i przyszłych fanów SGW3 :) Stroiński wielokrotnie dowiódł swojej wartości i został za to nie mniej raz doceniony. To... może nie "wybitny" kompozytor, ale na pewno bardzo utalentowany muzyk, który jak nikt potrafi dopasować do klimatu gry ścieżkę dźwiękową, która zamiast wybijać się na pierwszy plan lub przeciwnie - chować się gdzieś daleko pod natłokiem dźwięków i obrazów z gry - po prostu dodaje, podkreśla, pobudza zmysły.

0 Odpowiedz
awatar
murena (gość) 8 lat temu

Ciekawa jestem, czy jakieś impulsy z Wieśka da się rozpoznać w ścieżce w SNiper Ghost Warrior 3? Co myślisz? pewnie tak nie będzie, ale gdyby jednak, to byłoby ciekawe...

0 Odpowiedz
awatar
bulletforromek (gość) 8 lat temu

Zdecydowanie dobra inwestycja. Myślę, że muzyka w grze ma olbrzymie znaczenie i gdyby w tle Sniper; Ghost Warrior 3 leciało coś pokroju Quake II Arena, to byłby to strzał kulą w płot. Mam nadzieję, więc zostanie skomponowana ścieżka, któa dorówna swoją wielkością grze. Wygląda na to, że SGW3 będzie jednym z najlepszych tworów w przyszłym roku i niewątpliwie prześlęczę przy komputerze wiele, wiele godzin.

1 Odpowiedz
awatar
killer (gość) 8 lat temu

@repertuar (gość) 4 dni temu - Klapa?! Właśnie wygląda gra super, w dodatku z odpowiednim nagłośnieniem będzie tworzyć kolejny udany tytuł w zestawieniu Polskich gier. Przynajmniej tak się zapowiada, osobnik " repertuar (gość) 4 dni temu " bardziej wnosi swoją niechęć do tytułu bo na ATARI mu nie pójdzie. HALO mamy 21 WIEK czas na zmiany.

0 Odpowiedz
awatar
fafarafa (gość) 8 lat temu

Klapa, to "repertuarowi" przycięła zdaje się, nie powiedz co, bo tu mogą być kobiety i dzieci. Nie mózg w każdym razie, nie da się przyciąć czegoś, czego nie ma.Jednak okazuje się dowodnie, że nie ma takiego newsa którego nie można swoimi kwachami i marudzeniem nie spieprzyć. No ale kolega repertuar udowadnia, że wszystko da się. W sumie to smutne, no ale taka jest specyfika polskiego internetu bez względu na przedmiot dyskusji, ze zawsze jakiś "repertuar" prędzej czy później się pojawi.

0 Odpowiedz
awatar
murena (gość) 8 lat temu

No jak widzę, nie da się u nas normalnie rozmawiać bez kretyńskich wojenek. Taki sorry klimat. News o tym, ze ciekawy facet i znany z dobrej roboty muzę do gry zrobi, a tu oczywiście jakieś kwasy bo ktoś firmy nie lubi, czy mu prezes miejsca w metrze nie ustąpił. Paranoja i kropka. nienawiści. Gierek - a o co ci chodzi z muza "do Wieśka" bo nic nie kumam o co biega? Stroiński ma z ym coś współnego? Czy moje pytanie jest kompletnie głupie?

0 Odpowiedz
hraboll 8 lat temu

Współautor muzyki do W3...

0 Odpowiedz
awatar
murena (gość) 8 lat temu

ok, dzięki. Ze slangiem mam zaległości, "Wieśka" zapamiętam;))

0 Odpowiedz
awatar
fafarafa (gość) 8 lat temu

Kolega repertuar jak widzę jest szczęśliwym posiadaczem szklanej kuli, bo już tak dobrze wie, ze sgw3 klapnie. Pogratulować. A tak przy okazji - warto trochę pozmieniać zdania (choćby szyk słów) , kiedy sie gania po portalach i hejtuje to samo dokładnie tymi samymi słowami. Ja rozumiem, że co arbeit, to arbeit, ale nieco polotu nie zaszkodzi. Wracając do samego Stroińskiego to też kompletnie zapomniałem o jego udziale w projekcie wiedźminowskim. Szok. I to kolejny argument za tym, że sgw3 klapę zrobi, jak wieszczy kol. repertuar. Bo przecież gość typu Stroińskiego to kompletnie się w branży nie rozeznaje i głównym jego zajęciem jest branie udziału w projektach skazanych z góry na porażkę (na wszelki wypadek uściślę, że to sarkazm).

0 Odpowiedz
awatar
mirk (gość) 8 lat temu

Bardzo ciekawa informacja. Może i sam nie słyszałem o kompozytorze bo wiadomo inny rodzaj muzyki mi się podoba to i tak jestem ciekaw jak to wyjdzie. Wiadomo że najbardziej to już bym chciał zobaczyć wersję końcową gry, a jej częścią jest jak najbardziej ścieżka dźwiękowa.

0 Odpowiedz
awatar
gierek (gość) 8 lat temu

Przepraszam będę się kajał teraz ale nie znałem autora a przynajmniej nie wiedziałem kto robił muzę do Wieśka a nie powiem była super. Czyli a raczej jeśli taki człowiek (Mikolai Stroinski) będzie tworzył muzykę dla CIG w dodatku do Snajpera to ja więcej nie mam pytań - to nie dojść że gra sama w sobie wygląda super to jeszcze będzie mieć świetnej jakości podkłady to nie wieżę w to że gra będzie lipna,czy średnia liczę na 9/10 co najmniej 8,5/10

0 Odpowiedz
awatar
alek (gość) 8 lat temu

To świetna wiadomość, czyli jednak gra powstaje skoro Mają światowej sławy kompozytora, Gość naprawdę ma talent jego muzyka w innych grach dodaje niezły klimat, czasami wolę grac w grę dla samych dźwięków, a przy dobrym nagłośnieniu aż ciarki przechodzą . W lordsach już były super dźwięki, to teraz pozamiatają resztę pod dywan, świetnie zapowiadająca się gra + genialne dźwięki:) Miód dla oczu i uszu.

0 Odpowiedz
awatar
repertuar (gość) 8 lat temu

O jakim inwestowaniu kolega pisze? Ten tytuł będzie klapą, o sukcesie będzie można mówić jeśli zarobi tylko na siebie bez wypracowania zysku. Twierdze tak patrząc na ich dotychczasowe osiągnięcia i na to (jesli nawet wznieśli by się na wyżyny) jakie tytuły pojawią się w przyszłym roku. Gra z dotychczasów gameplayów wygląda na crap.

0 Odpowiedz
awatar
Hyfrin (gość) 8 lat temu

Tak na prawdę to nigdy nie ma tak żeby szło tylko w górę i było wszystko po myśli inwestora. To jest wpisane w ryzyko zawodowe, jeśli ktoś kupił taniej to pewnie poleci sprzedawać, jednak jak dla mnie jest to w tej chwili błędne rozumowanie. Spółka na pewno pójdzie jeszcze w górę bo będzie premiera ich gry w niedalekiej przyszłości, rok 2016. W inwestowaniu trzeba trzymać nerwy na wodzy i być cierpliwym tutaj na pewno wszystko się zwróci z nawiązką.

0 Odpowiedz
awatar
murena (gość) 8 lat temu

O! dziwna rzecz, ale mnie ten news jakoś ominął:) Super sprawa! Stroiński, ze swoimi nominacjami za ścieżki do innych gier, to fachowiec i czuje grę (jak dotąd) która muzycznie ilustruje. Pogratulowac CI Games złowienia takiej persony. Cholernie fajnie to wygląda;) Jeśli pozostałe strzały personalne przy okazji tworzenia SGW 3 będa na tym samym poziomie, to można się spodziewać czegoś supermega:) Uaaa:)

0 Odpowiedz
hrabollhrabollFan gier przygodowych, choć nie boi się próbować rzeczy nowych i nieznanych. Magia pierwszego Turoka sprawiła, że pokochał interaktywną rozrywkę. Graficzne piękno nie jest najważniejsze – nawet największa potwora może wpasować się w gusta hrabolla ;)
Napisz do autora

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]