Samsung przygotował swoją koparkę kryptowaluty

Darius - 
1osoba uważa ten artykuł za ciekawy

W ramach swojej inicjatywy Galaxy Upcycling, polegającej na wykorzystywaniu starego sprzętu do nowych celów, zamiast jego utylizacji Samsung przygotował koparkę Bitcoinów stworzoną na bazie czterdziestu smartfonów Galaxy S5.

Z informacji przedstawionej przez Samsunga, pojedynczy Galaxy S5 ma mniejszą moc niż procesor Intel Core i7-2600), ale z drugiej strony smartfony biją go na głowę w kwestii sprawności energetycznej. O ile Core i7-2600 osiąga 211 khash/W, o tyle już osiem Galaxy S5 wyciska aż 650 khash/W. Osiem bo tyle trzeba aby osiągnąć moc przerobową Core i7-2600.

Do działania smartfonowej koparki potrzebne było dedykowane oprogramowanie, które zostało przygotowane na tą okoliczność.

0 osób dodało komentarz
1osoba uważa ten artykuł za ciekawy

Soul Calibur VI PS4

Soul Calibur VI PS4

Z gościnnym występem grywalnej posti Geralta z Rivii z bestsellerowej serii gier Wiedźmin®! SOULCALIBUR VI to najnowsza część pionierskiej serii bijatyk 3D opartej na walce bronią...

69,00Do sklepu

0 Komentarzy

DariusDarius
Napisz do autora

Najnowsze recenzje

    Dołącz do zespołu Gamedot

    Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

    Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres redakcja@gamedot.pl