• Strona główna
  • Newsy
  • Organizatorzy good game e-sport challenge od kilku miesięcy zalegają z wypłaceniem nagród

Organizatorzy Good Game e-Sport Challenge od kilku miesięcy zalegają z wypłaceniem nagród

ruthless - 
2osoby uważają ten artykuł za ciekawy
Organizatorzy Good Game e-Sport Challenge od kilku miesięcy zalegają z wypłaceniem nagród - gamedot.pl

Od 23 do 25 września ubiegłego roku w podwarszawskim Nadarzynie odbyły się międzynarodowe targi Good Game Expo. W ramach tego wydarzenia zorganizowany został również turniej sygnowany nazwą Good Game e-Sport Challenge. Osoby odpowiedzialne za przeprowadzenie imprezy kusiły potencjalnych uczestników najgorętszymi tytułami takimi jak CS:GO, FIFA 16 czy World of Tanks. Największą zachętą okazała się ogromna, jak na polskie warunki, pula nagród sięgająca aż 100 000 złotych.

 

Szumne deklaracje ściągnęły do Nadarzyna mnóstwo graczy liczących na moc wrażeń oraz cenne trofea. O ile podczas zmagań nie brakowało emocji, o tyle z perspektywy czasu jedyne odczucia jakie pozostały laureatom to frustracja i rozgoryczenie. Wielkie deklaracje okazały się bujdą, organizatorzy nawzajem obrzucają się odpowiedzialnością, a pieniędzy jak nie było tak nie ma.

 

Za organizację całego wydarzenia odpowiedzialne były dwie firmy. Good Game zajmowało się przygotowaniem targów, a e-Sport Challenge wzięło na swoje barki przyszykowanie turnieju. Ci drudzy wydali właśnie oficjalne oświadczenie, w którym możemy przeczytać o kulisach przygotowań oraz przyczynach komplikacji z wypłaceniem nagród.

 

W wydanym przez e-Sport Challenge stanowisku możemy przeczytać, że nieporozumienia ze współorganizatorami oraz problemy natury finansowej pojawiły już we wczesnej fazie przygotowań. Okazało się, że sponsorzy zdecydowali się wyłącznie na dofinansowanie targów, a o wsparciu dla turnieju nie było mowy. W takiej sytuacji przedstawiciele e-sport challenge chcieli wycofać się z tego przedsięwzięcia, lecz po zapewnieniu o pomocy ze strony Good Game zdecydowali się nie przerywanie przygotowań. Ostatecznie reprezentanci e-sport challenge pozostali na lodzie, a jedyny budżet jakim dysponowali pochodził z wpisowych zebranych od uczestników zawodów. W tej sytuacji środki finansowe były zbyt małe, aby opłacić samo zorganizowanie turnieju, nie wspominając już o opłaceniu nagród.

 

Całe oświadczenie ze strony e-Sport Challenge możecie przeczytać w tym miejscu.

 

źródło: e-Sport Challenge

0 osób dodało komentarz
2osoby uważają ten artykuł za ciekawy

Tony Hawk's Pro Skater 1 + 2 XONE

Tony Hawk's Pro Skater 1 + 2 XONE

Tony Hawk's™ Pro Skater™ 1 + 2 Przeżyj na nowo przygodę z najbardziej kultowymi symulatorami deskorolki w historii. Zagraj w odświeżone gry Tony Hawk’s™ Pro Skater™ i Tony Hawk’s™ Pro...

189,00Do sklepu

0 Komentarzy

ruthlessruthlessPrzez lata aktywny, walczący o najwyższe laury i wielkie pieniądze gracz Call of Duty. Obecnie strzela w Counter-Strike’a, tym razem już tylko dla rang i skinów. Uzależniony od muzyki pasjonat dobrego kina, a także zapalony sneakerhead.
Napisz do autora

Najnowsze recenzje

    Dołącz do zespołu Gamedot

    Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

    Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres redakcja@gamedot.pl