Nowy God of War i kolejna duża zmiana

hraboll - 
2osoby uważają ten artykuł za ciekawy
Nowy God of War i kolejna duża zmiana - gamedot.pl

 

Nowy God of War to naprawdę interesujący projekt. Już brak cyferki w nazwie/tytule sugeruje nadejście rewolucyjnych zmian. Na ten moment pisaliśmy o zmianie mitologii (greckiej na nordycką), innym ujęciu kamery i większym nacisku na prezentację relacji międzyludzkich. Swoją drogą syn Kratosa wypełnia rolę dość wiernego towarzysza – albowiem razem z nim poznamy większość wydarzeń przewidzianych dla kampanii.

 

 

Teraz wypada wspomnieć o tym, że do bieżącego celu może prowadzić więcej niż jedna ścieżka – co sugeruje już konstrukcja dema pokazywanego na tegorocznym E3. Na finalny produkt może przypadać wiele alternatywnych ścieżek, a zatem designerzy zatrudnieni w strukturach studia Sony Santa Monica muszą projektować dość rozległe przestrzenie. Te natomiast zwyczajowo podlegają pod eksplorację (odkrywanie sekretów, kolekcjonowanie różnych elementów, zbieranie opcjonalnych strzępków fabuły itd.). Większa swoboda w rozgrywce bez wątpienia będzie zapisywana po stronie plusów.

 

Wcześniejsze wcielenia Boga Wojny łączyły mniejsze lub większe areny pojedynczą ścieżką. Otrzymywaliśmy liniowy, naszpikowany skryptami gameplay. Zmiana filozofii w ramach designu bez wątpienia generuje pewne trudności. Sam reżyser nowych przygód Kratosa - Cory Barlog (wypełniał podobną rolę przy God of War II) wspomina o emocjonalności towarzyszącej dewelopingowi. Mimo to proces twórczy zmierza w dobrym kierunku – nawet chwilowe braki kadrowe nie zwiastują nadejścia ciężkich czasów.

 

0 osób dodało komentarz
2osoby uważają ten artykuł za ciekawy

Shenmue I & II PS4

Shenmue I & II PS4

Od momentu debiutu serii, obydwie części Shenmue I & II zyskały grono zafascynowanych fanów oraz sprawiły, że cykl przez wielu uznawany jest za jedną z najlepszych gamingowych serii...

99,00Do sklepu

0 Komentarzy

hrabollhrabollFan gier przygodowych, choć nie boi się próbować rzeczy nowych i nieznanych. Magia pierwszego Turoka sprawiła, że pokochał interaktywną rozrywkę. Graficzne piękno nie jest najważniejsze – nawet największa potwora może wpasować się w gusta hrabolla ;)
Napisz do autora

Najnowsze recenzje

    Dołącz do zespołu Gamedot

    Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

    Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres redakcja@gamedot.pl