LOGITECH G prezentuje gamingową klawiaturę PRO X 60 z technologią KEYCONTROL

TommyLee - 
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

 

Warszawa – 9 kwietnia 2024 – Logitech G, marka firmy Logitech (SIX: LOGN) (NASDAQ: LOGI) i wiodący innowator technologii i sprzętu do gier, ogłosiła dzisiaj Logitech G PRO X 60 LIGHTSPEED Gaming Keyboard, kompaktową, profesjonalną klawiaturę, która uwalnia cenną przestrzeń, aby sprostać zmieniającym się potrzebom profesjonalnych graczy.

 

 

Profesjonalni esportowcy wymagają absolutnie najlepszego sprzętu. 60-procentowa klawiatura staje się coraz bardziej popularna wśród profesjonalistów, ponieważ pozostawia więcej miejsca na dynamiczne ruchy myszą wymagane podczas turniejów. 60-procentowa klawiatura jest łatwiejsza do idealnego ustawienia w celu uzyskania maksymalnej wydajności, z łatwością mieści się na każdym biurku, a także jest łatwiejsza do przenoszenia.

„PRO X 60 to idealne rozwiązanie dla graczy, którzy potrzebują klawiatury, która dostosuje się do każdej konfiguracji i warunków. Jest również bardzo łatwa do przenoszenia podczas podróży. Uwielbiam ją.” powiedziała Michaela 'mimi' Lintrup, G2 Esports, Valorant.

Podczas gdy mniejsze klawiatury świetnie sprawdzają się podczas rywalizacji, może w nich brakować krytycznych klawiszy, których potrzebują niektórzy profesjonalni gracze. Aby temu zaradzić, PRO X 60 wprowadza nową, innowacyjną technologię KEYCONTROL, która zapewnia graczom możliwości dostosowywania znacznie wykraczające poza to, co oferuje standardowa klawiatura.

„Mamy wieloletnie doświadczenie w projektowaniu klawiatur i przełączników dla i z profesjonalnymi graczami” - powiedział Brent Barry, Head of Esports and PRO Series w Logitech G. „Dzięki naszej wyjątkowej współpracy zebraliśmy ważne spostrzeżenia, które odegrały kluczową rolę w naszym projekcie PRO X 60 i podkreśliły potrzebę KEYCONTROL. Ta nowa funkcja ma wszystko, czego może chcieć gracz Pro: kompaktową, przenośną obudowę w połączeniu z zaawansowanymi nowymi technologiami, zaprojektowanymi tak, aby zapewnić im sprzęt i wydajność, których potrzebują do wygrywania”.

 

 

KEYCONTROL został opracowany w celu rozszerzenia możliwości klawiatury poza standardową klawiaturę pełnowymiarową. KEYCONTROL, przyjazne dla użytkownika narzędzie dostępne w GHUB, zapewnia graczom znacznie więcej opcji dostosowywania, umożliwiając im przypisanie do 15 funkcji na klawisz i dostosowanie klawiatury do ich unikalnego stylu. W połączeniu z G-SHIFT, zaawansowaną funkcją, którą gracze mogą przypisać do prawie każdego przycisku (jak przycisk boczny myszy do akcji), gracze mogą aktywować nową warstwę klawiszy i uzyskać szybki dostęp do dowolnego klawisza lub polecenia bezpośrednio pod lewą ręką i klawiszami WASD lub dowolnym innym programowalnym klawiszem na klawiaturze. Oznacza to, że brakujące kluczowe klawisze znajdują się dokładnie tam, gdzie są potrzebne, zapewniając błyskawiczny dostęp do najważniejszych poleceń i napędzając graczy do zwycięstwa.

„Uwielbiam oryginalną klawiaturę PRO, ale teraz, gdy moja gra weszła na wyższy poziom, chciałam czegoś mniejszego, aby mieć więcej miejsca na pulpicie na mysz, bez utraty wszystkich funkcji klawiszy”, powiedziała Emma "Emy" Choe, FlyQuest RED, CounterStrike 2, „Z PRO X 60 z KEYCONTROL, mam więcej miejsca na wykonywanie flick shotów, a jednocześnie mogę dostosować swój układ, aby nie przegapić żadnego klawisza. Nie mogę się doczekać, by użyć jej na turnieju”.

PRO X 60 oferuje również niezawodną wydajność i niezawodność technologii bezprzewodowej LIGHTSPEED firmy Logitech G. Bezprzewodowa technologia LIGHTSPEED została zaprojektowana tak, aby była równie szybka jak przewodowa, ale także niezwykle niezawodna, nawet w najtrudniejszych warunkach.

Gdy zawodowy gracz bierze udział w turnieju, często otaczają go tysiące ludzi z urządzeniami generującymi fale radiowe, takimi jak telefony komórkowe, kamery produkcyjne i różne sieci. Logitech testuje LIGHTSPEED w najnowocześniejszej komorze bezechowej, która generuje równoważne zakłócenia częstotliwości radiowych, aby zapewnić bezbłędne działanie protokołu bezprzewodowego LIGHTSPEED. Profesjonalni gracze mogą mieć pewność, że ich kliknięcia i swipe’y zostaną precyzyjnie zarejestrowane, umożliwiając im osiąganie najlepszych wyników.

„Niezwykle ważne jest, aby mieć niezawodne i szybkie połączenie podczas rywalizacji, ponieważ 

chcesz mieć jak najmniejsze opóźnienie wejścia. Posiadanie naprawdę szybkiego połączenia bezprzewodowego może być różnicą między wygraną a przegraną na najwyższym poziomie”, powiedział Evan "Verhulst" Verhulst, TSM, Apex Legends.

PRO X 60 jest dostępna z przełącznikami GX Optical w konfiguracjach tactile i linear, oferując szybsze uruchamianie niż standardowe przełączniki mechaniczne. W przeciwieństwie do przełączników mechanicznych, GX Optical uruchamia się dzięki mocy światła, natychmiast wysyłając polecenie, eliminując debounce wymagany przez przełączniki mechaniczne. Sygnał jest uwalniany w momencie aktywacji z niezwykłą precyzją i szybkością. Przełączniki są również fabrycznie nasmarowane i zaprojektowane tak, aby zapewnić satysfakcjonujące wrażenia podczas grania i pisania.

Dodatkowe funkcje klawiatury PRO X 60 obejmują: 

  • Nakładki na klawisze PBT

  • Podświetlenie LIGHTSYNC RGB

  • Przełącznik trybu gry

  • Rolkę głośności i sterowanie multimediami

  • Bluetooth

  • Adapter LIGHTSPEED 2:1

  • Futerał do przenoszenia

CENA I DOSTĘPNOŚĆ

Dostępna w kolorach czarnym, białym i różowym, bezprzewodowa klawiatura do gier PRO X 60 LIGHTSPEED jest już dostępna na stronie LogitechG.com oraz w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i na wybranych rynkach na całym świecie w sugerowanej cenie detalicznej 179 USD i 199 EUR. Więcej informacji można znaleźć na stronie LogitechG.com. 

 

Seria PRO

Logitech G PRO Series to wielokrotnie nagradzana linia profesjonalnych zestawów słuchawkowych, myszy i klawiatur zaprojektowanych zgodnie z wymagającymi specyfikacjami najlepszych sportowców esportowych na świecie. Zaprojektowane w ramach rygorystycznego programu Design by Collaboration, produkty z serii PRO zawierają starannie dobrane funkcje i innowacje, aby osiągnąć absolutny szczyt wydajności, zapewniając jednocześnie całodzienny komfort, którego wymagają profesjonalni gracze.

 
0 osób dodało komentarz
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

0 Komentarzy

TommyLeeTommyLee
Napisz do autora

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]