Hollywood zrealizuje film oparty na grze Observer

YASIU - 
3osoby uważają ten artykuł za ciekawy
Hollywood zrealizuje film oparty na grze Observer - gamedot.pl

 

 

Gra „>observer_”, dotychczas największy hit krakowskiego Bloober Team, doczeka się realizacji filmowej. Firmą odpowiedzialną za cały proces produkcji filmu na podstawie gry krakowskiego studia będzie hollywoodzka wytwórnia Zero Gravity.

Jednocześnie spółka ogłosiła, że zawarła umowę z chińskim Circle Entertainment na wydanie gry „Layers of Fear: Legacy” na rynku azjatyckim. Niespodzianki te Bloober Team przedstawił na trwającej właśnie specjalnej konferencji prasowej.

Realizacja filmu na podstawie gry „>observer_” wpisuje się w ogłoszoną dziś przez spółkę strategię biznesową.

"Chcemy produkować wysokiej jakości gry z segmenty Premium, jednocześnie rozwijając własne IP na różnych polach eksploatacji. Nasze doświadczenie i współpraca z najważniejszymi światowymi firmami z branży rozrywki pozwolą nam w niedługim czasie prześcignąć konkurencję w naszym segmencie rynku" – mówi Piotr Babieno, prezes Bloober Team.

Jednocześnie prezes podkreślił, że Bloober Team zawarł umowę z Circle Entertainment z siedzibą w Chinach na wydanie, marketing i dystrybucję gry „Layers of Fear: Legacy” w wersji na platformę Nintendo Switch na rynku azjatyckim. Premiera dla tego tytułu planowana jest w pierwszym kwartale 2018 r.

Zero Gravity z siedzibą w Los Angeles jest producentem filmowym i telewizyjnym, który współpracuje ze światowej sławy scenarzystami, reżyserami, aktorami oraz osobami zarządzającymi produkcją z branży kinowej i telewizyjnej, w tym m.in. z platformą Netflix.

Firma zajmuje się całym procesem produkcji od strony finansowej, realizatorskiej i sprzedażowej. Dotychczas wyprodukowała ponad 20 filmów różnego gatunku m.in. „Beast of No Nation” nominowany do Złotego Globu, „The Cooler” nominowany do Oscara, kultowy

"Bardzo cieszymy się ze współpracy zawiązanej z Piotrem i ze studiem Bloober Team przy produkcji filmowej na podstawie gry „>observer_”. Trudno wyobrazić sobie lepszego partnera do współpracy z tak atrakcyjną historią do opowiedzenia" podsumowuje Tai Duncan z Zero Gravity.

0 osób dodało komentarz
3osoby uważają ten artykuł za ciekawy

Just Dance 2020 NS

Just Dance 2020 NS

Zbierz znajomych i rodzinę i tańczcie, jakby nikt nie patrzył z Just Dance 2020! Numer 1 w kategorii gier muzycznych w historii*! Ponad 67 milionów sprzedanych egzemplarzy**! Nowa...

99,00Do sklepu

0 Komentarzy