Fez – ponad milion osób zakupiło niezależny przebój

Cascad - 
0osób uważa ten artykuł za ciekawy
Fez – ponad milion osób zakupiło niezależny przebój - gamedot.pl

Niezależny platformer Fez znalazł już milion nabywców. Gra ukazała się w 2011 roku po latach pracy dwóch ludzi – projektem przewodził jednak Phil Fish, który niedawno ogłosił, że... rezygnuje z tworzenia gier (jest to dramatyczna reakcja na to jak traktowali go dziennikarze).

 

Fez to produkcja opowiadająca o Gomezie – bohaterze, którzy cały czas „żyje” w dwuwymiarowym świecie, nagle znajduje jednak tajemniczy artefakt (hexahedron), który odkrywa przed nim trzeci wymiar. Od tego czasu jako gracz możemy obracać dwuwymiarowymi planszami pokonując kolejne przeszkody.

 

 

Tworzenie Feza było jednym z tematów przewodnich Indie Game: The Movie (dokument z 2012 roku). Gra trafiła na Xbox Live Arcade, potem na PC i Macu. Mimo iż prace nad kontynuacją zostały przerwane, w planach wciąż jest przeniesienie jej na PS3, PS4 i PS Vita.

 

źródło: cvg

0 osób dodało komentarz
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

Dead Island Definitive Edition PL XONE

Dead Island Definitive Edition PL XONE

PEŁNA KOLEKCJA DEAD ISLAND – CAŁKOWICIE ZREMASTEROWANA! Piekło w raju! Przygoda twojego życia w trakcie apokalipsy zombie – teraz piękniejszej niż kiedykolwiek. Trafiasz w sam środek...

19,90Do sklepu

0 Komentarzy

CascadCascad

Prawdziwy entuzjasta gier, który uwielbia z nich szydzić, żartować i nakręcać się na kolejne premiery. Piszę dla was newsy, raporty, recenzje… lubię oryginalne pomysły, dziwactwa i cały czas jestem na czasie. 

Napisz do autora

Najnowsze recenzje

    Dołącz do zespołu Gamedot

    Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

    Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres redakcja@gamedot.pl