Delock zaprezentował Aktywny Kabel Optyczny HDMI

TommyLee - 
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

Active Optical Cable (AOC) to technologia okablowania wykorzystująca światłowód do przedłużenia sygnału HDMI. Korzyścią takiego rozwiązania jest m.in. zminimalizowana utrata jakości obrazu i redukcja opóźnień sygnału.


Wadą klasycznych przewodów miedzianych HDMI wraz z zwiększeniem długości, jest grubość kabla oraz ryzyko degradacji sygnału. Jeśli chcemy przesyłać obraz i audio na spore odległości, nie bojąc się o jakość lub potencjalne zakłócenia, warto rozważyć inwestycję w przewód AOC HDMI. W tym konkretnym przypadku AOC oznacza Aktywny Kabel Optyczny.
Do produkcji przewodu marki Delock oznaczonego symbolem 85680 posłużył światłowód. Korzyści płynących z tego rozwiązania jest kilka. Cechuje się niższym niż tradycyjne przewody poziomem degradacji sygnału, odpornością na zakłócenia elektromagnetyczne, a także jest dużo węższy niż miedziany kabel. W tym konkretnym przypadku jego średnica nie przekracza 5 mm. Szybkość transmisji danych wynosi 18 Gb/s, a obsługiwany maksymalny standard rozdzielczości to 3840 x 2160 pikseli przy odświeżaniu 60Hz.
Delock w swojej ofercie posiada warianty o długości 30, 40, 70 i 100 m. Przewód AOC nadaje się idealnie do transmisji obrazu lub dźwięku o wysokiej jakości w domu i nie tylko. Warto jednak pamiętać, że jest to rozwiązanie jednokierunkowe, dlatego należy właściwie podłączyć przewód, kierując się opisami na wtyczkach: „Source” – źródło i „Display” – wyświetlacz.
Ceny kabli Delock AOC zaczynają się od 999 zł.

Specyfikacja:
Złącze:
1 x 19-pinowe męskie złącze HDMI-A >
1 x 19-pinowe męskie złącze HDMI-A
Specyfikacja High Speed HDMI
Kabel optyczny o niskim poziomie degradacji sygnału
Brak wpływu zakłóceń elektromagnetycznych
Średnica kabla: ok. 4,8 mm
Najmniejszy promień skrętu: 60 mm
Transfer sygnałów audio i wideo
Szybkość transmisji danych do 18 Gb/s
Rozdzielczość do 3840 x 2160 @ 60 Hz
Kolor: czarny
Długość ze złączami: ok. 100 m
Wymagania systemowe
Wolny interfejs HDMI
Zawartość opakowania
Kabel HDMI na szpuli

 


Źródło: Entrymedia, Delock

0 osób dodało komentarz
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

Assassin's Creed Valhalla XONE

Assassin's Creed Valhalla XONE

Dziewiąty rok naszej ery. Wiking Eivor, stojąc na czele swojego klanu, opuszcza umęczoną niekończącymi się wojnami i kurczącymi się zasobami Norwegię i wyrusza przez Morze Północne ku...

259,00Do sklepu

0 Komentarzy