Czołowa feministka branży gier widzi problem w... cyfrowych pośladkach

Cascad - 
2osoby uważają ten artykuł za ciekawy
Czołowa feministka branży gier widzi problem w... cyfrowych pośladkach - gamedot.pl

Anita Sarkeesian poprzez program Tropes vs Women in Video Games wiele razy wykazywała się już ignorancją, pokazując że potrafi znaleźć seksizm w dosłownie każdej grze (cud, że jeszcze nie uznała za szowinistyczne tego, że w Tetrisie czeka się najbardziej na długi klocek). Tym razem zauważyla problem w tym, że postaci kobiece, nawet gdy są bohaterkami, mają zbyt dokładnie odtworzoną pupę, w czasie gdy męskie postaci mają albo pelerynę, albo luźne ciuchy, które nie pokazują ich pośladków...

 

Naprawdę, zrobiła o tym cały program i naprawdę w połowie przestało to być już śmieszne:

 

 

Doceniam walkę z seksizmem, mam nadzieję, że najlepsze zbroje w RPG-ach, które wyglądają jak żelazne bikini znikną... ale dlatego, że wyglądają idiotycznie, a nie dlatego, że twórcy chcą szczególnie przypodobać się facetom czy też narazić kobietom.

 

Takie ujęcie tematu zwyczajnie obraża tych, którzy grają na codzień. A także tych, którzy czasem wyjdą z domu i są w stanie zauważyć, że faktycznie kobiety noszą bardziej obcisłe spodnie, a faceci mniej. Doszukiwanie się czegoś złego w tym, że Catwoman rusza się jak kot, a Batman ma pelerynę w ogóle sprowadza rozmowę z panią Sarkeesian na niziny.

 

Problem seksizmu wciąż istnieje w grach, ale doszukiwanie się go wszędzie i tworzenie tak naciąganych przykładów sprawia, że osoby walczące z nim nigdy nie będą traktowane poważnie. Zresztą po tym wideo można nawet dojść do wniosku, że takie osoby nie lubią seksu.

 

Naprawdę przykro się patrzy na filmy zawierające tyle błedów, tym bardziej, że wyglądają profesjonalnie, więc wiele niezaznajomionych widzów może na ich podstawie wyrobić sobie zdanie (i nigdy nie wyjdą z błędu, bo pod Tropes vs Women na YouTube wyłączone są komentarze).

 

 

4 osób dodało komentarz
2osoby uważają ten artykuł za ciekawy

4 Komentarze

awatar
.lani (gość) 8 lat temu

Nie wiem jak ona gra, jeśli przez 70-100 godzin gry jedyne co widzi to tyłek a nie charakter i fabułę gry. Poza tym bardziej seksowne wydają mi się tyłki facetów w bojówkach niż obcisłych spodenkach...

0 Odpowiedz
awatar
Coul (gość) 8 lat temu

Wszystkie filmy Anity mają wyłączone komentarze gdyż każdy komentarz niezgadzający się z jej feministycznymi poglądami jest uznawany za nękanie i cyber-przemoc. Polecam inne filmy z jej serii - śmiechu więcej niż w dzisiejszych komediach. A DOA w wersji piłki plażowej też dzięki niej do nas nie trafi :)

0 Odpowiedz
awatar
TumulT (gość) 8 lat temu

Dodawanie komentarzy do tego filmu jest wyłączone. Oceny również.

To wystarczająco podsumowuje wartość merytoryczną materiału, kiedy autor nie zamierza konfrontować się z żadną cudzą opinią.

0 Odpowiedz
awatar
Gieraaz (gość) 8 lat temu

Ciekawe czy widziała, co nasi znajomi Japończycy szykują w Dead or Alive Xtreme 3...

0 Odpowiedz
CascadCascad

Prawdziwy entuzjasta gier, który uwielbia z nich szydzić, żartować i nakręcać się na kolejne premiery. Piszę dla was newsy, raporty, recenzje… lubię oryginalne pomysły, dziwactwa i cały czas jestem na czasie. 

Napisz do autora

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]