• Strona główna
  • Newsy
  • 2 miliony – w takiej ilości musi sprzedać się gra capcomu, by powstała jej kontynuacja

2 miliony – w takiej ilości musi sprzedać się gra Capcomu, by powstała jej kontynuacja

Cascad - 
0osób uważa ten artykuł za ciekawy
2 miliony – w takiej ilości musi sprzedać się gra Capcomu, by powstała jej kontynuacja - gamedot.pl

Kolejny odcinek cyklu ambicje twórców kontra tabelki w Exelu. Yoshinori Ono, twórca m.in. Street Fightera IV tłumaczy czemu tak lubiana przez fanów gra jak Street Fighter X Tekken nie doczekała się kontynuacji.

 

„Na koniec zawsze trafiamy na jakieś przeszkody, których biznesmeni nie potrafią przeskoczyć. Na przykład – jeśli gra nie sprzeda się w dwóch milionach egzemplarzy to nie ma co nawet zaczynać rozmowy o sequelu.”

 

SFXT sprzedało się w 1,7 milinie kopii co tłumaczy czemu nie powstanie druga odsłona gry. Takie dość okrutne podejście wydaje się być jednak uzasadnione w czasach, w których japońskim developerom coraz trudniej idzie sprzedaż swych kolejnych oryginalnych pomysłów. Dlatego też Capcom będzie nas jeszcze długo męczył kolejnym odcinaniem kuponów od Resident Evil (a w Japonii od Monster Huntera) bo wyniki tej serii biją całą resztę ich projektów.

 

...Ja jednak wciąż wierzę, że nowa Onimusha jeszcze powstanie – najlepiej z lepszym tytułem, który zachęci do zakupu także bardziej „standardowych” konsumentów.

 

 

źródło:cvg  

0 osób dodało komentarz
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

0 Komentarzy

CascadCascad

Prawdziwy entuzjasta gier, który uwielbia z nich szydzić, żartować i nakręcać się na kolejne premiery. Piszę dla was newsy, raporty, recenzje… lubię oryginalne pomysły, dziwactwa i cały czas jestem na czasie. 

Napisz do autora

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]