• Strona główna
  • Volcano mc-gmx4 - test niezwykle udanej myszki za rozsądne pieniądze

VOLCANO MC-GMX4 - test niezwykle udanej myszki za rozsądne pieniądze - Test

011
Darius

Pierwsze Wrażenia

Pudełko swoją stylistyką bardzo mocno przypominam nam inną markę gamingową - mowa o Genesisie, kolorystyka bardzo podobna dominuje czerń i czerwień. Opakowanie jest całkiem ładne. W środku oprócz samego gryzonia znajdziemy instrukcje obsługi i tu ciekawostka zapasowe ślizgacze! 

Specyfikacja

- Sensor PMW3330
- Częstotliwość próbkowania Do 1000 Hz
- Przyspieszenie 30 G
- Makra Tak
- Liczba przycisków 8
- Zakres rozdzielczości 1000-7200 DPI
- Długość przewodu 1,8 m
- Podświetlenie LED RGB
- Waga 150g

Budowa i jakość wykonania

Cóż po produkcie za 120 zł spodziewaliśmy się znacznie mniej fajerwerków. Toż po wyciągnięciu jej z opakowania, byliśmy absolutnie zaskoczeni, jakością jej wykonania. Plastik, spasowanie elementów, kabel. Wszystko jest takie, jakie być powinno, a nawet i lepsze. Modecom zadbał o każdy najmniejszy element. Ah pamiętajcie, że GMX4 to mysz dla praworęcznych graczy.

Kształtem skorupa MC-GMX4 przypomina trochę Logitecha G502. Oczywiście zdecydowanie skromniejsze, ale wcale nie znaczy, że brzydszą. Osobiście uważamy, że minimalizm z drobnymi elementami nonszalancji jest dopuszczalny. W tym wypadku tą nonszalancją są diody umieszczone w różnych miejscach myszki. Kolor możemy oczywiście ustawić pod siebie. Nam jednak najbardziej przypadł do gustu motyw z czerwienią.

Modecom umieścił w swoim nowym gryzoniu, aż osiem przycisków. Dwa główne, jeden w scrollu, dwa boczne i dwa do zmiany dpi i jeden na spodzie do zmiany profilu przycisków. Wszystkie są dobrze umieszczone i działają całkiem przyzwoicie. Są umiarkowanie ciche.

Boki skorupy pokryto wzorkiem, który ma zapewnić lepszy chwyt przy dużej potliwości naszej dłoni. Na spodzie mamy do dyspozycji aż cztery ślizgacze. Nie są one jakoś rewelacyjne, ale spełniają swoje zadania. Najsłabiej w całym zestawieniu wypada kabel. Jest w tekstylnym oplocie, ten nie wygląda na trwały. Sam kabel ma aż 1.8m.

Oprogramowanie

Przejdźmy do bardzo ważnego elementu czyli oprogramowania. To oczywiście jest i co ciekawe mimo trochę archaicznego wyglądu jest bardzo funkcjonalne.

Możemy zmienić ustawienia przycisków, ustawić profile ( maksymalnie 5) ustawić makra, zmienić kolor podświetlenia. Wszystko jest intuicyjne i co najważniejsze bardzo proste w obsłudze. Szkoda tylko, iż sama aplikacja nie jest spolszczona.

Testy

Wiemy jak działa i jak wygląda, sprawdźmy jak działa! Sensor Pixart 3330 jest mało popularna wśród producentów, mimo to nie odstaje zbytnio od swojego starszego brata 3310.

Szybkość

Test ten ma na celu sprawdzenie, jak szybko da się przesuwać mysz po podkładce. W momencie przekroczenia prędkości maksymalnej, jaką może osiągnąć czujnik, ruch dłoni w ogóle przestaje być odwzorowywany, zaczyna być odwzorowywany chaotycznie albo na przykład w trakcie gry zamiast się odwrócić, nagle spoglądamy w niebo albo gdzieś pod nogi. Tego można było się spodziewać jest idealnie. Wszystko zgodnie z oczekiwaniami.

Predykcja

Predykcja, inaczej przyciąganie kątowe, to zdolność sztucznego przyciągania wskaźnika, zwłaszcza podczas szybkich ruchów, do osi X lub Y. Dzięki temu kreski wychodzą prostsze.

Absolutnie nie występuje.

Interpolacja

Interpolacja to proces tworzenia dodatkowego piksela, który nie istniał początkowo. Tworzenie opiera się na badaniu sąsiednich pikseli i ustawiane jest tak, by utworzony piksel jak najlepiej pasował do przetwarzanego obrazu. 

Do 5000 dpi nie występuje. Powyżej tej wartości jest mocno interpolowane.

Jittering 

Do 5000 dpi praktycznie nie występuje. 

Subiektywna opinia po przeprowadzeniu testów w grach. 

Jest dobrze! Powiemy więcej bardzo dobrze, myszka jest bardzo wygoda i sensor spisuje się znakomicie. Jedyne co nam przeszkadzało to waga, jest trochę za lekka. Jeżeli posiadacie duże dłonie, produkt Modecomu może okazać się mało wygodny.

Podsumowanie

VOLCANO MC-GMX4 to mysz prawie idealnym posiada wszystko to, co dobra mysz dla gracza powinna mieć. Świetnie wygląda, kapitalnie działa, ma solidne oprogramowanie 10 przekreśla kabel, który jest po prostu kiepski. Mimo to bardzo gorąco ją polecamy! To świetny produkt, który zapewni wiele godzin solidnej zabawy.

 

 

  • Plusy
  • Kapitalny sensor
  • Jakość wykonania
  • Atrakcyjny design
  • Dodatkowe ślizgacze w zestawie
  • Super Cena
  • Oprogramowanie jest bardzo funkcjonalne
  • Minusy
  • Kabel jest kiepski
O autorze
DariusDarius
881 2

0 Komentarzy