Genesis Xenon 210 RGB - test - Test

03
Darius

Kolejne gamingowe produkty wylądowały na sklepowych pułeczkach, bardzo serdecznie dziękujemy za przesłanie nam tych nowości na testy. Dzisiaj sprawdzam czy myszka za 80 zł będzie wystarczająca dla tak bardzo wymagającego gracza jak ja.

Pierwsze wrażenie

W typowym dla Genesisa czarno-czerwonym opakowaniu w plastikowej wyprasce spoczywała ona. Me lico uśmiechnęło się trochę i czym prędzej wyciągnęło ją z wieczystego więzienia. Myszka Xenon wyglądała dobrze, ale czy na tyle żebym piał z zachwytu? - Niestety nie, opowiem wam właśnie dlaczego tak jest.

Specyfikacja

- Sensor: AVAGO 5050 DPI3200

- Szybkość przetwarzania danych: 4500 FPS

- Maksymalna akceleracja: 8 G

- Szybkość raportowania: 1000 Hz

- RGB: tak

- Liczba przycisków: 8

- Długość kabla: 180cm

- Wymiary: 124 x 76 x 44 mm

- Waga: 106 g

I na samym starcie tej pysznej historii pojawia się czarny charakter bardzo "średni" senosor optyczny, który nie koniecznie stworzony jest do grania. Gdzieś ten kompromis musiał się jednak pojawić bo z taką ceną na 3310 nie ma co liczyć. Mysz stworzono z myślą o praworęcznych palm i claw gripowców, napędza ją optyczny sensor Avago 5050 o rozdzielczości 3200 dpi. Mysz ma wymiary 124 × 74 × 44 mm i wagę 106 gramów. 

Budowa i jakość wykonania

Wierzchnią część urządzenia wykonano z przyzwoitej jakości plastiku. Na bokach pojawiła się antypoślizgowa powłoka z gumy - jest chropowata, żeby zapewnić lepszy chwyt. Wszystkie elementy spasowano całkiem poprawnie, nic nie trzeszczy nie wygina się, nie przeszkadza w codziennym użytkowaniu gryzonia.

Genesis postanowim wyposażyć Xenona w aż 8 programowalnych przycisków: dwa główne, jeden do zmiany dpi, jeden do zmiany trybów, dwa boczne, jeden w rolce i jeden snajperski. Wszystkie charakteryzują się dobrym ułożeniem i wyraźnym klikiem. Zastosowane w gryzoniu przełączniki Huano mają gwarantować żywotnością do 10mln kliknięć. Z oczywistych względów nie mogłem tego sprawdzić, ale wierze producentowi.

Na grzbiecie pojawiło się podświetlane logo, na prawo od niego trzy świecące paski.

Prawy bok jest lekko wyprofilowany - ma specjalny rowek, w którym leżą nasze palce. Muszę przyznać, że Xenona 210 trzyma się bardzo przyjemnie.

Na lewym boku pojawił się czterostopniwoy wskaźnik aktualnie wybranego profilu, wcześciej wspomniane przyciski oraz chropowata guma, zapewniająca lepszy chwyt urządzenia w czasie stresujących sytuacji. Przycisk snajperski wyróżniono kolorem czerwonym.

Na spodzie znalazłem cztery ślizgacze, te nie są najwyższych lotów i na 2 z 3 testowanych podkładek działały tak sobie - liczyłem na lepsze osiągi.

Kabel jak zawsze puszczono w solidnym oplocie, nie plącze się, nie wykręca, nie stwarza problemów. Jest długi tak ma 180 cm.

Oprogramowanie

Do myszki dołączono rozbudowane oprogramowanie, które pozwala na wiele. Pozwala zmienić częstotliwość raportowania, wyłączyć funkcję programowego zwiększania precyzji wskaźnika. Zmienić ustawienia podświetlenia pozwoli przypisać różne funkcje do wszystkich sześciu przycisków i tworzyć makra.

 

 

Testy

Wszystkie testy przeprowadziłem z użyciem najnowszego oprogramowania na Windows 10.

Sprawdziłem:

Szybkość

Test ten ma na celu sprawdzenie, jak szybko da się przesuwać mysz po podkładce. W momencie przekroczenia prędkości maksymalnej, jaką może osiągnąć czujnik, ruch dłoni w ogóle przestaje być odwzorowywany, zaczyna być odwzorowywany chaotycznie albo na przykład w trakcie gry zamiast się odwrócić, nagle spoglądamy w niebo albo gdzieś pod nogi.

Mysz osiąga wyniki w okolicy 0,8 m/s. Tyle się spodziewałem.

Predykcja

Predykcja, inaczej przyciąganie kątowe, to zdolność sztucznego przyciągania wskaźnika, zwłaszcza podczas szybkich ruchów, do osi X lub Y. Dzięki temu kreski wychodzą prostsze.

Występuje

Interpolacja

Interpolacja to proces tworzenia dodatkowego piksela, który nie istniał początkowo. Tworzenie opiera się na badaniu sąsiednich pikseli i ustawiane jest tak, by utworzony piksel jak najlepiej pasował do przetwarzanego obrazu. 

Do 1000 dpi nie występuje. Powyżej tej wartości jest mocno interpolowane.

Jittering 

Na każdej wartości DPI występuje.

Subiektywna ocena

Mam bardzo mieszane uczucia względem Xenona 210, z jedej strony myszka jest bardzo wygodna i całkiem dobrze wykonana, ma modne ostatnio RGB ale jej sensor do najlepszych nie należy. Testowałem go na trzech różnych podkładkach i tylko na jednej pokazał pełnie swoich możliwości.

Podsumowanie

Genesis Xenon 210 RGB koszuje około 80 zł, ma wszystko co współczesna mysz gamingowa powinna mieć. Szkoda, że producent nie pokusił się o zastosowanie lepszego senosora. Mimo to będzie dobrym wyborem w przyadku jeżeli będziecie nią rozpoczynać swoją gamingową historię. 

 

  • Plusy
  • Dobrze wygląda
  • Rozbudowane oprogramowanie
  • Cena
  • Modne podświetlenie RGB
  • Przycisk snajpera
  • Minusy
  • Średni sensor
O autorze
DariusDarius
881 2

0 Komentarzy

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]