WRC 7 - Recenzje

22
YASIU

WRC 7 jest kolejną odsłoną serii zapoczątkowanej w 2010 roku skupiającej się wokół szalonych wyścigów rajdowych. Czy wjechanie pomiędzy dwóch kolosów do jakich zaliczają się Project CARS 2 oraz Forza Motorsport 7 miało większy sens?

 

Ostra jazda bez trzymanki dla każdego 

Nie da się ukryć, że w omawianym produkcie najistotniejszym trybem jest kariera zawodowego kierowcy. Zaczynamy ją standardowo jako początkujący rajdowiec od podpisania juniorskiego kontraktu z losowym zespołem, a następnie dzięki wykorzystaniu pełnej licencji WRC bierzemy udział w wielu ciekawych rajdach, gdzie wykonujemy zadania pokonania kolejnych oponentów. Ogółem przejście całej kariery zajmuje nam sporo pozytywnego czasu.
Wracając jeszcze do tematu umów, to fajną kwestią są cele jakie należy spełnić np. uważać na samochód lub wręcz przeciwnie poświęcić go w imię wyższych wyników. 

 

 

W przerwie między kolejnymi wyścigami naszą bazę stanowi swoiste centrum zarządzania w którym naprawimy lub ulepszymy auto. W tym przypadku liczbę dostępnych opcji zaliczę in plus. Dodatkowo twórcy dają nam miły wybór automatycznej bądź manualnej naprawy pojazdu (dla zaawansowanych).

Samą jazdę uzależniono od poziom trudności wybieranego z kilku proponowanych, aczkolwiek sporym minusem jest brak zaawansowanych ustawień danych rzeczy wpływających na rozgrywkę, które z kolei posiada przykładowo DiRT 4.

Jednak trzeba przyznać, iż programiści stanęli na wysokości zadania i o ile przy ustawieniu dla typowych Januszy nic nam nie grozi, a auto praktycznie nie wypada z trasy, tak na maksymalnym zaczyna się dopiero prawdziwa jazda dedykowana profesjonalistom oraz fanom wszelkich emocji. Pod tym względem WRC 7 wypada zdecydowanie lepiej od gry Codemasters.

 

 

Do najbardziej kulejących rzeczy zaliczę system zniszczeń. Co ciekawe pomysłodawcy oferują nam dwie opcje kolizji – wizualną oraz wpływającą na mechanikę auta. Problem polega jednak na tym, aby dokonać dzieła zniszczenia samochodu trzeba się solidnie postarać, czyli krótko mówiąc – specjalnie z całym impetem wjechać w otoczenie. Jeśli jedziemy w miarę normalnie pomimo wciśniętego gazu do dechy nic poważnego nam się nie przytrafi, a jedyną rzeczą, która odpadnie będzie błotnik lub maska. 


Podziwianie widoków 

Wizualnie nowa odsłona WRC stoi na wysokim poziomie. Dzięki zastosowanej licencji projektanci postarali się o wierne odwzorowanie dość sporej ilości aut, czy tras. Dochodzą do tego podwyższające ogólną jakość zmienne warunki pogodowe takie jak śnieżyca, bądź deszcz. Całość prezentuje się o wiele lepiej aniżeli w DiRT 4. 

 

 

Natomiast solidny prztyczek w nos należy się krajowemu dystrybutorowi firmie Techland za brak pełnej lokalizacji produktu. Doprawdy w grze wyścigowej wolę słuchać polskiego lektora niż jakiś angielskich flegmatyków. 

 

Dobre przetarcie przed Forzą i Gran Turismo

WRC 7 określę mianem tytułu przystępnego dosłownie dla każdego. Od amatora niedzielnej, kanapowej jazdy po zawodowca pragnącego realnych doznań. Jakby tego było mało gra posiada pełną licencję oraz co najlepsze – polskie trasy dzięki czemu przechodzenie dość długiej kariery stanowi prawdziwą frajdę, a nie przymus. W ramach alternatywy pozostaje również ciekawie zrealizowany tryb multiplayer. Reasumując – polecam i pozdrawiam. 

WRC 7

Ocena
8
Wasza ocena
brak
Oceń grę
  • Plusy
  • Tryb kariery
  • Oprawa graficzna
  • W pełni licencjonowane trasy i pojazdy
  • Minusy
  • Kiepski system zniszczeń
  • Brak polskiego lektora
O autorze
YASIUYASIU
1721 0

2 Komentarze

awatar
Dj Suka (gość) 6 lat temu

Nie wiedziałem do dziś, że w fotelu po prawej siedzi komentator. Yasiu tam siedzi przecież lektor IVONA i o to powinno się znaleźć w minusach!

0 Odpowiedz
Darius 6 lat temu

Dla mnie to mocne 6 na 10. Za mało zmian w stosunku do poprzednika...

0 Odpowiedz

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]