Wszystkie akcesoria bilardowe, jakie potrzebujesz do komfortowej gry - Publicystyka

20
Darius

Bilard w domu – podstawowe wyposażenie

Na niezbędne wyposażenie domowego bilardzisty składają się:

 

1. Stół bilardowy

Dużą popularnością cieszą się stoły bilardowe do poola lub snookera, bo to właśnie te dwie odmiany zyskały w naszym kraju największą sympatię. Wybierać możesz spośród produktów o standardowych wymiarach lub zamówić stół spersonalizowany, wykonany na miarę, tak by bez problemu zmieścił się w wybranym przez Ciebie pomieszczeniu.

Co więcej, jeśli dysponujesz mocno ograniczoną przestrzenią, dobrym rozwiązaniem będzie stół biesiadny. Niczym nie różni się on od klasycznego stołu bilardowego, z tym że dodatkowo posiada blat nakrywający, który umożliwia przekształcenie go w tradycyjny stół jadalniany. Dzięki temu pełni dwojaką funkcję: dostarcza rozrywki, a przy okazji zapewnia dostateczną ilość miejsc siedzących do zorganizowania rodzinnego spotkania czy przyjęcia.

Cena za dobry stół bilardowy kształtuje się na poziomie kilku tysięcy i jest uzależniona m.in. od jakości zastosowanych do jego zrobienia materiałów, stopnia skomplikowania konstrukcji oraz ilości zdobień. Większość firm produkujących stoły pozwala je samodzielnie zaprojektować, a więc wybrać surowce, z jakich powstaną (lite drewno, płyta laminowana, płyta postformingowa, łupek włoski), kolorystykę i rodzaj stelaża (czasem można zaproponować własny). Zatem każdy ma możliwość zakupienia produktu maksymalnie dopasowanego do swoich oczekiwań.

 

2. Akcesoria bilardowe

Aby gra była w ogóle możliwa, potrzebne są jeszcze akcesoria bilardowe. Najlepiej zainwestować w kompletny zestaw, niemniej nic nie stoi na przeszkodzie, by kupować elementy osobno. Na Twojej liście zakupów umieść następujące pozycje:

 

 • kije bilardowe – w zależności od preferowanej odmiany bilarda kije do poola (jedno- lub dwuczęściowe) lub snookera
 • bile – w sprzedaży znajdziesz przeznaczone do poola, snookera lub karambola
 • tipy i ferule, czyli końcówki na gwint, które odpowiadają za większą precyzję uderzeń – do wyboru metalowe, plastikowe, skórzane, nakładane lub przyklejane
 • trójkąt do układania bil
 • zdzierak lub docisk do tipów do nadawania im odpowiedniego kształtu
 • wieszak bądź stojak na kije bilardowe dla ich wygodnego i bezpiecznego przechowywania
 • przedłużka do zwiększania zasięgu kija bez utraty celności oraz konieczności stosowania podpórki
 • podpórka stabilizująca położenie kija
 • kreda do tipa.

Poza tym przydadzą się jeszcze pokrowiec lub walizka na kije dla komfortowego transportu, środek do czyszczenia sukna stołu, szczotka do usuwania kurzu z płyty rozgrywającej, pokrowiec na stół chroniący przed zabrudzeniem, licznik czasu gry.

 

O autorze
DariusDarius
881 2

2 Komentarze

awatar
Hania (gość) 4 miesiące temu

Gorąco polecam właśnie sklep internetowy https://stoly-bilardowe.net/. Ja wiele razy zamawiałam z tego sklepu i nigdy się nie zawiodłam.

0 Odpowiedz
awatar
Edyta (gość) 5 miesięcy temu

Wszystko do bilarda znajdziemy w sklepie https://stoly-bilardowe.net/

0 Odpowiedz

Zobacz w sklepie

 • Fotel dla Gracza Genesis SX33 Black-Red Nitro330
  699.00PLN
 • Torba do Laptopa Natec Boxer Black 17.3"
  78.72PLN
 • Zestaw dla graczy 4w1 Fury Thunderstreak Klawiatura + Mysz + Słuchawki + Podkładka
  119.00PLN

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres redakcja@gamedot.pl