Soundbar, czyli prosty sposób na wyjątkowe efekty dźwiękowe - Publicystyka

00
TommyLee

 

Artykuł sponsorowany

Dźwięk ma niebagatelny wpływ na odbiór filmu, gry czy wydarzenia sportowego oglądanego w telewizji. Może sprawić, że immersja, czyli zanurzenie się w programach czy filmach, jest o wiele głębsze. Dźwięk odpowiedniej jakości pozwala poczuć się niemal uczestnikiem oglądanych wydarzeń. Czy jednak czy, aby móc poznać to uczucie i cieszyć się wyjątkowej jakości dźwiękiem z telewizora, trzeba zainwestować duże pieniądze w high-endowy sprzęt audio czy kino domowe? Okazuje się, że świetną alternatywą dla wielu kolumn rozkładanych w salonie jest soundbar, nazywany również listwą głośnikową. Jak działa takie urządzenie i jakie możliwości oferuje?

 

Soundbar – wygoda przede wszystkim

Soundbar to zintegrowany zestaw głośników, który podłącza się do telewizora. Jest to urządzenie niezwykle proste w obsłudze, niewielkich rozmiarów, ale dające zaskakująco dużo możliwości. Soundbar łączy się z telewizorem za pośrednictwem kabla HDMI lub kabla optycznego. Na rynku są już też listwy głośnikowe z technologią Bluetooth, dzięki czemu łączą się z telewizorem lub innym urządzeniem, na przykład smartfonem, bezprzewodowo. Fakt ten, połączony z niewielkimi rozmiarami soundbara, sprawia, że jest to rozwiązanie wprost stworzone do niewielkich mieszkań i salonów, gdzie trudno byłoby ustawić zestaw pięciu czy nawet siedmiu głośników, a efekt przestrzenny, przez niewielką kubaturę byłby i tak mocno ograniczony.

Listwa głośnikowa – wielkie możliwości niewielkiego urządzenia

Wiele osób z pewnością zastanawia się, czy soundbar faktycznie wyraźnie poprawia jakość dźwięku z telewizora. Odpowiedź na tę wątpliwość może być tylko – różnica jest kolosalna. Prawdopodobnie żaden telewizor nie daje takiej jakości dźwięku jak soundbar. Listwa głośnikowa oferowana jest najczęściej w zestawie z subwooferem, czyli głośnikiem basowym, a sama skonstruowana jest w taki sposób, że imituje dźwięk przestrzenny – wszystko to sprawia, że oglądanie filmu czy meczu lub granie na konsoli staje się diametralnie innym i lepszym doznaniem.

Jaki soundbar wybrać?

Ze względu na swoje właściwości i wyjątkowe możliwości oferta soundbarów stale rośnie, tak samo, jak zainteresowanie tą technologią. Warto jednak przed zakupem listwy głośnikowej dla siebie baczniej przyjrzeć się różnym propozycjom. Zdecydowanie lepiej jest wybierać renomowanych i sprawdzonych producentów (przykład oferty marki Sony można znaleźć pod tym linkiem: https://scentre.pl/shop/category/list?kategoria=soundbarylistwy_g%C5%82o%C5%9Bnikowe. To gwarancja wysokiej jakości, najlepszych doznań i satysfakcji każdego użytkownika.

 

O autorze
TommyLeeTommyLee
839 0

0 Komentarzy