Mobilne granie dla wymagających - Publicystyka

01
StfuWi

Laptop dla wymagającego gracza będzie zawsze swego rodzaju pójściem na kompromis. Niestety, o wiele łatwiej i taniej jest skomponować idealny komputer stacjonarny z dowolnych podzespołów, aby osiągnąć zamierzony efekt. W przypadku laptopów sytuacja wygląda inaczej, ponieważ kupujemy produkt gotowy, w którego przypadku modernizacja może być bardzo utrudniona. Jednak co, jeśli osoba wymagająca rzeczywiście zechce mobilny sprzęt kupić. Czy taki istnieje?

Cena jakości


Decydując się na laptop o bardzo dobrych parametrach, trzeba liczyć się z tym, że więcej kosztuje, aniżeli komputer stacjonarny z podobnymi podzespołami. Jeśli komuś zależy na doskonałej wydajności, to musi wydać dość dużą gotówkę. Oczywiście można kupić urządzenie za około 4 tysiące złotych, które jest dobre na początek. Przykładem niech będzie HP Omen 15, ale w przypadku wymagających graczy na pewno się nie sprawdzi. Wszystko zależy oczywiście od preferencji, natomiast aby pokazać lepiej, z jakimi kwotami trzeba się tutaj liczyć, warto przedstawić model z naprawdę wysokiej półki, a mianowicie MSI GT73VR, za który musimy zapłacić już około 15 tysięcy złotych. Jak widać, cena jakości jest dość wysoka, a mowa tutaj o mocnym procesorze Intel Core i7, karcie graficznej Nvidia Geforce GTX 1080, dwóch dyskach SSD i HDD, a przy tym sporej ilości RAM-u. To powinno w pewnym stopniu zobrazować, o jakich wydatkach mowa, gdy na przykład wybieramy laptopy w Komputronik.pl


Ekran dający duży komfort graczowi


Nie da się ukryć, że osoba wymagająca nie zaakceptuje niewielkiego ekranu laptopa. Tutaj 15 cali to zdecydowanie zbyt mało. Warto zdecydować się na coś większego, przynajmniej 17 cali. Oczywiście taki większy ekran, to również większe gabaryty całego komputera, co przekłada się też na jego ciężar. Natomiast zaakceptowanie tych niedogodności na pewno będzie skutkowało lepszym komfortem podczas grania w ulubioną grę. Oprócz tego nie obejdzie się bez rozdzielczości Full HD, która jest obowiązkowa, gdy mowa o osobach bardziej wymagających.


Dodatkowe akcesoria dla lepszego odbioru


Doskonała jakość samego urządzenia to nie wszystko, ponieważ osoba wymagająca może dodatkowo podnieść komfort jego użytkowania i lepszego odbioru samej gry. W jaki sposób? W wielu produkcjach liczy się doskonały dźwięk, który często odpowiada za jeszcze lepszy klimat. Dlatego najlepiej zaopatrzyć się w słuchawki. Im wyższej klasy one będą, tym dźwięk będzie lepiej odwzorowany. Warto o takiej kwestii pamiętać i nie wybierać po prostu pierwszego lepszego modelu. Kolejna sprawa to przegrzewanie się laptopa, który nie zawsze posiada odpowiednią wentylację. Taki przegrzany sprzęt może być na przykład przyczyną zawieszania się obrazu. Dodatkowa podkładka chłodząca powinna ten problem wyeliminować.


Wymagający gracz z pewnością znajdzie na naszym rynku laptop odpowiedni dla siebie. Jednak podstawową sprawą jest wydatek, który do najmniejszych nie należy. Takie osoby są świadome tego, że ich hobby wymaga dużych nakładów środków finansowych, szczególnie wtedy, gdy ktoś taki wyszedł już dawno poza poziom amatorski.

O autorze
StfuWiStfuWi
131 0

0 Komentarzy

Zobacz w sklepie

  • Fotel dla Gracza Genesis SX33 Black-Red Nitro330
    699.00PLN
  • Torba do Laptopa Natec Boxer Black 17.3"
    78.72PLN
  • Zestaw dla graczy 4w1 Fury Thunderstreak Klawiatura + Mysz + Słuchawki + Podkładka
    119.00PLN

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres redakcja@gamedot.pl