Boże Narodzenie w grach - jak wczuć się w świąteczny nastrój? - Publicystyka

21
Orzeł

Dziś na tapetę bierzemy gry, które świętują Boże Narodzenie - czy to pod postacią specjalnych świątecznych aktualizacji, czy też ukrytych smaczków, na które możemy przypadkiem natknąć się, kiedy będziemy ogrywać dany tytuł w dzień Wigilii.

 


Wizyta Świętego Mikołaja w grach The Sims (2000) i The Sims 2 (2005)


Święty Mikołaj w pierwszej części Simsów wprowadzony został w ramach dodatku Światowe Życie. Warunkiem odwiedzin Świętego Mikołaja było ułożenie Simów do snu przed północą i ustawienie w domu choinki oraz kominka.


Około trzeciej w nocy na parceli gracza pojawia się Święty Mikołaj, który zostawiał prezent dla każdej osoby w rodzinie. Otwarcie prezentu nie daje graczowi żadnego nowego przedmiotu, a jedynie powoduje wypełnienie potrzeby rozrywki danego Sima do maksimum.


Święty Mikołaj zostawia jednak także jeden prezent dla całej rodziny - jest nim losowy przedmiot z trybu kupowania.

 


Powrócił on także w drugiej części gry, w dodatku Happy Holiday Stuff. Aby Święty Mikołaj odwiedził dom gracza, musiała w nim znajdować się choinka oraz talerz pieczonych ciasteczek. Jeżeli zabrakło tego drugiego elementu, zamiast fajnego prezentu Mikołaj zostawiał węgiel.


Święty Mikołaj stawał się z automatu najlepszym przyjacielem każdego Sima, który rozpoczął z nim interakcję. Potrafił jednak spowodować niezłe zamieszanie u graczy, którzy lubili używać cheatów. Próba dodania Mikołaja do listy domowników powodowała błąd w grze, który zlikwidować można było jedynie całkowitą jej reinstalacją.

 

 


Świąteczne ozdóbki w Call of Duty 4: Modern Warfare (2007)


Ta stara jak świat, pierwsza część serii Modern Warfare zawierała jedną mapkę, posiadającą wariant bożonarodzeniowy. Od standardowej wersji różniła się przede wszystkim leżącym wszędzie śniegiem oraz mnóstwem światełek i dekoracji świątecznych.


Na środku mapy, tuż przy rozbitym śmigłowcu, umieszczono rozświetloną choinkę i prezenciki. Niestety, nie dało się ich otworzyć. ;) Mapka ta została wprowadzona w aktualizacji 1.4 do gry, wydanej w grudniu 2007 roku.

 

 


Zimowy stworek-król w League of Legends (2009)


Najpopularniejsza MOBA także świętuje Boże Narodzenie. Okazuje to głównie przez sprzedaż świątecznych skinów dla postaci.


W ubiegłym roku odpalono Legendę o Królu Poro - specjalną funkcjonalność w trybie Howling Abbyss, który pozwalał przyzwać na pole walki słodziutkiego stworka Poro - wspomagał on drużynę w walce, zadawał obrażenia wrogom i leczył sojuszników.


"Legenda o Królu Poro" doczekała się własnego trailera i dość grafomańskiego wierszyka na stronie poświęconej wydarzeniu. :D


 

W tym roku League of Legends także przygotowuje się na święta. Przygotowano prześliczną stronę, która daje nam pogląd na to, co nas czeka. Nie obyło się oczywiście bez grafomańskiego wierszyka. ;)

 

Do sprzedaży ruszą tradycyjnie świąteczne skórki na postacie, totemy strażnicze i ikony. Na pola walk wyjdą zimowe mionionki, a gracze będą mogli wymieniać się śnieżynkami, dzięki którym otrzymają dodatkowe ikony i jednorazowe boosty do nagrody za wygrany mecz. Powróci również Legenda o Królu Poro.

 


Wyprawa do zimowej wioski w Borderlands 2: How Marcus Saved Mercenary Day (2013)
 

Do tej kooperacyjnej strzelanki wydano świąteczne DLC, dzięki któremu możemy odwiedzić ośnieżoną wioskę Gingerton. Okazuje się, że Marcusowi, który jest handlarzem broni, ktoś ukradł cały wagon pukawek. Gracz (w raz z przyjaciółmi) zostaje wciągnięty w poszukiwania skradzionych rzeczy.

 

Dodatek oferuje klasyczną rozgrywkę w świątecznej atmosferze, oczywiście nasyconą poczuciem humoru i strzelaniem do wszystkiego, co się rusza - w grze zmierzymy z armią bałwanów i śnieżnych bandytów. Pojawia się nawet zmutowany Yeti! Oczywiście nie zabrakło też zimowych przebrań dla postaci.

 


Święte Mikołaje kradną miliony w PayDay 2 (2013)

 

Nigdy nie zapomnę napadów na banki i sklepy jubilerskie, które przeprowadzałem z kumplami ubiegłej zimy. Trzech Mikołajów i ich bieda-renifer, którego udawał jednorożec, podbijała świat.

 

 

Świąteczne DLC pozwola ukryć nasze twarze za maskami Świętego Mikołaja. Co najmniej jedną z nich otrzymuje się od razu po zakupie dodatku, pozostałe można zdobyć w ramach zdobyczy po udanych misjach. Jednak istotą DLC był soundtrack, zawierający siedem zakręconych, świątecznych utworów w formacie MP3 i w wersji do karaoke.

 

Dodatek kosztuje 0,99 euro i można go dorwać na platofmie Steam.


Świąteczny festiwal w DOTA 2 (2013)


W konkurencyjnej do LoL-a grze DOTA 2 odbywał się nigdyś Frostivus. Ostatnia edycja odbyła się w 2013 roku. W trybie kooperacji, zwanym Wraith-Night, pięciu graczy odpierało 13 fal wrogów, próbując obronić lodowy ołtarz, na którym spoczywał Skeleton King. Finałowa walka rozgrywała się pomiędzy graczami, a wskrzeszonym Królem. Pokonanie go wiązało się ze zdobyciem fajnych nagród.

 

 


Ocalmy święta w Saints Row IV - How The Saints Saved Christmas (2013)

 

Do czwartej części tej jakże oryginalnej serii także wydano bożonarodzeniowe DLC. W nim dostajemy zadanie ocalenia Świętego Mikołaja przed złym Clawzem, który zajmuje się niewolnictwem i przemienianiem ludzi w postacie z piernika. Dodatek najeżony jest żartami i gagami, nawiązującymi do świąt Bożego Narodzenia. Przyjaciółka głównego bohatera przez cały przebieg fabuły dodatku nazywa go "Grinch". :)


W ramach DLC gracze otrzymali do wykonania kilka misji, połączonych rozbudowanym wątkiem fabularnym i zestaw świątecznych broni. Niestety, dodatek nie został dany graczom jako świąteczny prezent - w dniu premiery kosztował on ok. 30 zł.


 


Zimowy puch w Grand Theft Auto V (2013)

 

W ubiegłym roku Rockstar z okazji świąt zamienił słoneczne Los Santos w śniegową piaskownicę. Miasto zostało pokryte białym puchem, a drogi stały się oblodzone i śliskie, co oczywiście miało wpływ na jazdę.


Gracze otrzymali także nowe przedmioty - maski Świętego Mikołaja, złego bałwana czy oszalałego renifera. Pojawiły się mikołajkowe czapki i promocje w sklepach z bronią. Można było również wziąć udział w bitwie na śnieżki.W tym roku gracze również otrzymają świąteczne dodatki. Tym razem oprócz ponownego pojawienia się śniegu, do gry wprowadzone zostanie 7 nowych samochodów typu Lowrider. Możemy się oczywiście spodziewać jeszcze większej ilości świątecznych dodatków dla postaci i nowych akcji do rozegrania w trybie Online.

 

 


Choineczki w Fallout 4 (2015)


Kiedy Twój Pip-Boy'owy kalendarz wybije datę Bożego Narodzenia, w Fallout 4 także rozpoczną się święta.


W "Zielonym Klejnocie Pustkowii", w Diamond City, pojawią się choinki i inne świąteczne dekoracje. Niestety, pozostałe miejscówki, które odwiedzamy w grze, pozostają tego dnia nietknięte, gra nie pozwala nam też na umieszczenie dekoracji świątecznych w naszych osadach. :(Dla fanów zainspirowanych świętami przygotowano bożonarodzeniowe sweterki z logiem Vault-Tec i twarzą Vault Boy'a. Oczywiście nie są tanie, ale przynajmniej są dostępne we wszystkich rozmiarach. :)

 

 

 

Samochodziki w mikołajkowych czapeczkach w Rocket League (2015)

 

Zdobywczyni tytułu Najlepszej Gry Niezależnej na tegorocznym The Game Awards także nie zamierza próżnować w te święta. "Winter Games", świąteczny event, który rozpocznie się 14 grudnia, zaoferuje nam nowe tryby rozgrywki i zimowe przedmioty do zdobycia.

 

 

Zagramy w między innymi w nowym trybie Snow Day, który inspirowany jest hokejem na lodzie. Tradycyjne areny zastąpi lodowisko, a piłkę, nautralnie, krążek hokejowy. Dostaniemy również do odblokowania nowy garaż, ozdobiony świątecznymi dekoracjami. W nim przyzdobimy nasze auta w czapeczkę mikołaja, choinkę oraz biało-czerwoną laskę cukierkową.

 

Za nowe dodatki nie zapłacimy absolutnie nic - aktualizacja będzie darmowa i obejmie wszystkich graczy. Event zimowy potrwa do 4 stycznia.

 

 

A wy z jaką grą spędzicie tegoroczne święta? :)

O autorze
OrzełOrzeł
312 1
Oto ja - domorosły webmaster, koder, przedsiębiorca, dziennikarz oraz wielbiciel gier muzycznych i myszoskoczków. Nocami marzę o tworzeniu gier, ale za dnia skupiam się na innych fajnych i ważnych rzeczach, dla odmiany możliwych do zrealizowania.

2 Komentarze

awatar
فروشگاه اينترنتي (gość) 3 miesiące temu

A real informative blog like this is an exceptionally cool helping resource for a needy information seeker like me! Thanks a lot for sharing. فروشگاه اينترنتي www.baneh.com thanks

0 Odpowiedz
Darius 3 lata temu

World of Warcraft!

0 Odpowiedz