Fotel gamingowy dopasowany do potrzeb - czym powinien się charakteryzować? - Publicystyka

10
TommyLee
 

Dla wielu osób gry komputerowe to czysta przyjemność. Wielogodzinne rozgrywki bywają pasjonujące, ale też… męczące. Tak, bo nasze ciało nie jest obojętne na taką aktywność, boli więc kręgosłup, szyja, nadgarstki… Na szczęście te nieprzyjemne konsekwencje można ograniczyć do minimum. Jak? Wystarczy zakupić fotel gamingowy!

 

Zapewni komfortową grę przez długi czas, ale i sprawi, że nasze ciało nie będzie cierpiało. Jaki kupić fotel? O czym pamiętać? Na co zwracać uwagę?

Fotel gamingowy - Jakie materiały są dostępne?

Bardzo ważny jest materiał, z jakiego wykonany jest fotel gamingowy. Szczególnie obicie ma wpływ na to, czy komfort użytkowania rzeczywiście będzie stał na wysokim poziomie. Dostępne są różne możliwości. Może to być bardzo odporna na ścieranie syntetyczna tkanina typu micro, eko skóra (łatwa w czyszczeniu, choć dość łatwo się przeciera), wełna (miła w dotyku, ale i droga) oraz naturalna bawełna (umożliwia oddychanie skórze, ale jej wadą jest to, że trudno się ją czyści).

Charakterystyka oparcia w fotelu gamingowym - co jest ważne?

Fotele gamingowe powinny być skonstruowane tak, żeby gracz mógł ułożyć kręgosłup w literę “S”. Porządny model powinien mieć uwypuklenie, które zlokalizowane jest w okolicach odcinka lędźwiowo-krzyżowego. Równie istotne jest to, jaka jest wysokość krzesła. A jaka powinna być? Najważniejsze, żeby oparcie sięgało powyżej linii łopatek. Co jeszcze? Niedoceniany, a równie ważny jest zagłówek, dzięki któremu można się odprężyć i dać ciału trochę odpoczynku.

 

Nieocenione regulacje

Materiał, z jakiego wykonane jest siedzisko i prawidłowe, dostosowane do ciała, oparcie - to najważniejsze! Niemniej, są inne warunki, których spełnienie sprawia, że fotel do grania jest jeszcze więcej wart. Poznajmy je!

Dobrze jak mamy regulację wysokości oparcia, bo tym sposobem dopasujemy go do wzrostu, a więc budowy kręgosłupa. Tak samo pomocna jest regulacja odchylenia, szczególnie gdy jesteśmy zapalonymi graczami, spędzającymi przed komputerem wiele godzin. Zmiana pozycji podczas grania jest niezwykle korzystna dla ciała, a ten rodzaj regulacji to właśnie zapewnia. Warto zainwestować tu w model, który zapewnia duże odchylenie, nawet do 90 stopni, czyli pozycji leżącej. Dodatkowe, też ważne, ale nie aż tak jak poprzednie są jeszcze dwie regulacje: profilu oparcia oraz głębokości odciska.

 

Coś dodatkowego

Dostępne w sprzedaży fotele gamingowe są nie tylko skonstruowane tak, by zapewnić komfortową pozycję podczas grania. Mają dodatkowe opcje, które mogą jeszcze bardziej usprawnić rozrywkę. Przykładem są głośniki zwiększające doznania podczas gry, ale też zestaw złączy (np. można tak podłączyć słuchawki) czy przycisków - dzięki temu możemy sterować dźwiękiem.

Bez wątpienia opisywany fotel nie jest zwykłym meblem, który stoi w większości mieszkań. Jest - o czym się przekonaliśmy - specyficznie zbudowany, przystosowany idealnie do rozrywki, jaką są gry komputerowe. Każdy wielbiciel takiego spędzania czasu powinien mieć go w swoim posiadaniu. Jednak przed kupnem zawsze warto zwrócić uwagę na aspekty, które poruszyliśmy w artykule.

O autorze
TommyLeeTommyLee
957 0

1 Komentarz

awatar
eryk (gość) 4 miesiące temu

Hej, fajny artykuł. Tak się właśnie zastanawiam nad zakupem fotela kubełkowego - gamingowego. TYylko opinie są różne... niektórzy zachwalają takie za 500 zł, a inni narzekają na takie za 1500 zł. Ja jestem w stanie trochę wydać i zastanawiam się na noblechairs na naturalnej skórze, mają świetne opinie, np. tutaj - https://www.prorankingi.pl/rankingi/dla-graczy/fotele-dla-graczy/ - Czy Twoim zdaniem warto wykładać taką kasę na fotel tego typu? Czy noblechairs są dobre? Pozdrawiam :)

0 Odpowiedz