Czy masz już wszystkie akcesoria gamingowe? - Publicystyka

00
TommyLee

 

Artykuł sponsorowany

Podświetlana klawiatura gamingowa

Wytrawni gracze poświęcają się rozgrywce bez względu na porę dnia czy nocy. Kiedy zapada zmierzch, by nie budzić bliskich i zapewnić sobie lepszą atmosferę, wspomagają się podświetlaną klawiaturą. Ale to przecież nie jedyna cecha, jaką powinno się odznaczać to niezbędne akcesorium. Nie mniej ważne są ergonomia, wygodne i stabilne podkładki pod nadgarstki, a także klawisze – o krótkim skoku, nie za miękkie, nie za twarde, ciche. Im więcej przycisków multimedialnych, do przełączania ekranów, skrótowych i możliwych do zaprogramowania, tym lepiej. Oto bowiem gracz dzięki jednemu kliknięciu może wyzwolić skomplikowane zaklęcie, wykonać złożony ruch lub sekwencję ruchów. Wynik rozgrywki często zależy od milisekund, więc każdy skrót ma znaczenie!

Szybka i precyzyjna mysz dla gracza

Klawiatura i mysz to komplet pod tym względem, że przeważnie korzysta się z obu w jednym czasie i znajdują się koło siebie, choć oczywiście można kupić je oddzielnie, dostosowując do własnych potrzeb. Tak samo jak klawiatura, myszka dla gracza może być wyposażona w dodatkowe przyciski multimedialne i możliwe do programowania. Mało tego, jeśli znudzi Ci się grać w samotnie w domu i udasz się na wspólną rozgrywkę do przyjaciół lub kafejki, zabranie ze sobą myszki sprawi, że zachowasz wszystkie skróty! Akcesorium powinno mieć co najmniej 1800 DPI, choć lepsze myszki mają nawet 7000 DPI i więcej. Przed zakupem nowego modelu koniecznie sprawdź, na jakie parametry musisz zwrócić uwagę: https://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-mysz-gamingowa-najwazniejsze-parametry.bhtml

Tłumiące dźwięk z zewnątrz słuchawki z mikrofonem

Grasz w gry typu multiplayer? Komunikuj się ze swoją drużyną lub prowokuj wrogów, by uzyskać przewagę. Na bieżąco omawiaj taktykę i dostosowuj kolejne kroki do sytuacji. O nadciągającym znienacka wrogu możesz dowiedzieć się od czujnego kumpla w ostatniej chwili – wykorzystaj refleks, by się uchylić i wyjść z potyczki zwycięską ręką. Wybierz słuchawki ergonomiczne i wygodne. Ważne są jakość przekazywanego dźwięku i szeroki zakres częstotliwości. Może skusisz się na nowoczesną funkcję dźwięku przestrzennego, dzięki czemu poczujesz się jak na środku pola bitwy?

Kierownice dla graczy sportowych

Ale przecież nie wszyscy wybierają strzelanki. Jeżeli Ciebie znacznie bardziej kręcą gry sportowe, zwłaszcza wyścigi samochodowe, wybierz funkcjonalną kierownicę ze skrzynią biegów i pedałami. Stań się rajdowcem, nawet nie wychodząc z pokoju. Wczuj się w jego skórę i przejmij kontrolę nad prędkością jazdy, kierunkiem, manewrami. Jeśli postawisz na kierownicę z wibracją, będziesz miał próbkę tego, jak czuje się uczestnik rajdu, gdy wypadnie z trasy i zacznie jechać po nierównym terenie. Wibracje urealnią także zderzenie z murem, drzewem czy innym autem.

O autorze
TommyLeeTommyLee
793 0

0 Komentarzy