Akcesoria do laptopów gamingowych Akcesoria do laptopów gamingowych - Publicystyka

00
Darius

Laptopy skutecznie wypierają z użytku komputery stacjonarne i przenośne urządzenia goszczą już nie tylko na biurkach biznesmenów czy studentów, ale również najbardziej wymagających użytkowników, czyli graczy. Urządzenia te są bowiem tak skomponowane, że ich możliwości nie ustępują w niczym jednostkom stacjonarnym. Laptop do grania to tylko połowa sukcesu, dlatego sprawdź w jakie akcesoria powinieneś się wyposażyć, aby czerpać prawdziwą przyjemność z toczonych rozgrywek.

Myszka

Dobra myszka to podstawowy atrybut każdego gracza. Odpowiednio dobrana znacznie podnosi jakość zabawy, a nawet może zdecydować o zwycięstwie lub porażce. Jaka powinna być myszka, z jakiej skorzystasz podczas grania?

Spośród dostępnych na rynku myszy optycznych i laserowych z pewnością wybierz te drugie. Zapewniają one bowiem znacznie dokładniejszą interakcję pomiędzy komputerem a użytkownikiem, ponieważ są precyzyjnym wskaźnikiem. Ponadto myszki laserowe wyróżniają się znacznie wyższym wskaźnikiem DPI, który można wytłumaczyć jako prędkość przesuwania się kursora. W przypadku myszek dla graczy rozdzielczość powinna wynosić przynajmniej 1800 DPI, co przekłada się na znakomite odwzorowanie ruchów.

Ponadto zwróć także uwagę na to, aby myszka była poręczna. Dzięki temu nie będziesz odczuwać dyskomfortu nawet po długiej rozgrywce.

Podkładka chłodząca

Laptopy do gier to z reguły bardzo wydajne urządzenia, które podczas pracy mogą osiągnąć naprawdę wysokie temperatury podzespołów. Może to prowadzić do przegrzania się urządzenia i do jego automatycznego wyłączenia, co przy trwającej rozgrywce z pewnością nie jest przyjemne. Jaka powinna być dobra podkładka do laptopa gamingowego? Urządzenie tego typu powinno obniżyć temperaturę najważniejszych podzespołów, czyli procesora i karty graficznej o około 10 stopni. Pamiętaj jednak, że zakup podkładki chłodzącej będzie miał wpływ na temperaturę urządzenia tylko wtedy, jeśli jego wentylatory znajdują się w dolnej części obudowy.

Kontroler

Nawet najlepsza myszka nie zapewnia takiej precyzji ruchów jak pad. Dzięki sterownikom tego typu przyjemność z gry będzie jeszcze większa. Na rynku dostępne są pady przewodowe i bezprzewodowe. Te pierwsze mogą być niewygodne w użytkowaniu, ponieważ przewód zasilający częściowo ogranicza swobodę ruchów. Problem ten został wyeliminowany w padach bezprzewodowych, jednak w ich przypadku należy pamiętać o regularnym ładowaniu kontrolera, aby nie rozładował się w trakcie gry.

Poszukując idealnego pada wybierz urządzenia o jak najprostszym kształcie. Te bardziej rozbudowane mogą być bowiem niewygodne w użytkowaniu.

Słuchawki

Ostatnim z podstawowych akcesoriów, jakich nie może zabraknąć przy twoim laptopie gamingowym są słuchawki. Najlepiej sprawdzą się modele wyposażone w mikrofon, który będzie niezbędny w trakcie gry w trybie multiplayer. Słuchawki mają ogromny wpływ na komfort gry, zatem wybierz takie, które będą wygodnie leżeć. Co ciekawe, producenci tych akcesoriów dla graczy 

O autorze
DariusDarius
881 2

0 Komentarzy