Smartfony z 5G – jakie możliwości dają te telefony? - Poradnik

00
TommyLee

Na początku czerwca firma T-Mobile uruchomiła swoją sieć 5G z ponad 1600 stacjami bazowymi w całej Polsce, docierając do 6 milionów osób. Technologia ta ma na początku uzupełnić, a w końcu zastąpić istniejące już standardy, oparte o 2G, 3G i 4G. Jak przyłączyć się do sieci 5G? Jaki smartfon z 5G wybrać, by móc korzystać z technologii?

Jak przyłączyć się do 5G?

Aby korzystać z technologii 5G, należy wykonać kilka prostych kroków.

1.Odpowiednia taryfa (jedna z najnowszych)

Z technologii 5G mogą korzystać klienci indywidualni, którzy wybrali jeden z najnowszych planów taryfowych od T-Mobile (oferowany od września 2019 roku), a także klienci biznesowi, którzy korzystają z taryfy Magenta BIZNES.

2.Urządzenie obsługujące technologię 5G (router lub smartfon)

W przypadku sprzętów oferowanych przez T-Mobile są to: router ZTE MC801A oraz telefony – LG V60 i Xiaomi Mi10 5G. Smartfony można kupić tutaj: https://www.t-mobile.pl/telefony-i-urzadzenia/telefony/cat10019.chtml.

3.Znajdowanie się w zasięgu sieci 5G

Obecnie, z usługi 5G można korzystać w takich miastach jak: Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław, Płock, Opole, Częstochowa, Rzeszów, Bielsko-Biała, Kielce, a także w Łodzi i na terenie Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Szczegółowe mapy zasięgu można znaleźć na stronie http://www.t-mobile.pl/pl/oferta_specjalna/5g-lab/.

4.Włączona usługa 5G

Żeby móc korzystać z tej technologii, usługę 5G należy włączyć w ustawieniach telefonu lub za pośrednictwem aplikacji Mój T-Mobile.

Obecnie dostęp do 5G nie wiąże się z koniecznością ponoszenia dodatkowych opłat. Klientom, którzy będą podpisywać nowe umowy lub zawierać aneks z telefonem 5G, usługa będzie włączana automatycznie.

Telefony z 5G w ofercie T-Mobile

Bez odpowiedniego sprzętu nie będzie można korzystać z możliwości, jakie daje technologia 5G. W ofercie T-Mobile można znaleźć dwa smartfony, które obsługują sieć piątej generacji: LG V60 i Xiaomi Mi10 5G.

LG V60 to telefon z procesorem Qualcomm Snapdragon 865 w pełni przygotowanym na technologię 5G. Model jest niesamowicie wydajny i pozwala nawiązywać niezwykle szybkie połączenia sieciowe, co szczególnie spodoba się graczom. Telefon ma pojemną baterią (5000 mAh), która jest zarządzana przez sztuczną inteligencję, dlatego umożliwia długą pracę.

Xiaomi Mi10 5G również posiada procesor Qualcomm Snapdragon 865, który zapewnia mu maksymalną wydajność. Dzięki modemowi X55 jest w stanie błyskawicznie łączyć się z siecią 5G. Model został wyposażony w baterię 4780 mAh, która pozwala na dwa dni użytkowania bez ładowania.

 

 

Materiał informacyjny partnera

O autorze
TommyLeeTommyLee
1041 0

0 Komentarzy

Najnowsze recenzje

    Dołącz do zespołu Gamedot

    Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

    Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres redakcja@gamedot.pl