Telefon na kartę czy na abonament – odwieczny dylemat - Felieton

00
TommyLee

Z telefonu możesz korzystać na różnych zasadach. Do wyboru jest m.in. stały miesięczny abonament, a także karta zasilana zgodnie z możliwościami i potrzebami. Wyjaśniamy, na czym polega umowa z operatorem oraz doładowanie do telefonu. Oba rozwiązania są popularne i mają swoich zwolenników.

Abonament czy doładowanie do telefonu?

Przede wszystkim nie można jednoznacznie ocenić, które z tych rozwiązań jest lepsze. Dla jednych abonament to wygoda, dla innych ograniczenie. Jedni cenią możliwość doładowania urządzenia dowolnymi środkami oraz panowania nad wydatkami.

Zróżnicowanie ofert operatorów komórkowych sprawia, że znalezienie najlepszej opcji dla siebie nie jest trudne. Może okazać się, że abonament będzie dla Ciebie wygodniejszy niż doładowanie Play, Orange czy Plus. Poznaj główne zalety i wady popularnych rozwiązań – jak starter Nju Mobile, abonament czy doładowanie Play, Heyah lub T-mobile.

Umowa o abonament – miesięczna opłata

W ramach abonamentu każdego miesiąca jesteś zobowiązany do zapłaty stałej kwoty za różne usługi – jak m.in. połączenia czy internet. Po przekroczeniu ustalonego limitu operator naliczy dopłatę. Taka oferta wiąże się z podpisaniem umowy z operatorem, czego można uniknąć w przypadku doładowania do telefonu. Z drugiej strony można użyć telefonu także w trudnych sytuacjach, nie martwiąc się o to, że nie mamy nic na karcie.

Najczęściej ustala się miesięczną opłatę, szczegóły, co dokładnie się w niej mieści, a także limit internetu czy warunki wymiany smartfona na nowy model. Wybrane firmy oferują wraz z abonamentem spłatę zakupu telefonu, co jest rozwiązaniem tańszym i bardziej atrakcyjnym niż formalności i kredyt w banku.

Doładowanie Play, Plus, Orange

Doładowanie do telefonu oraz starter Nju Mobile czy Plush to rozwiązanie znacznie bardziej elastyczne. Konto można zasilić środkami, gdy mamy taką potrzebę i możliwości finansowe. To bardzo wygodne

rozwiązanie, nie wiąże się ze zobowiązaniami. Nie trzeba wiązać się z operatorem umową i co miesiąc płacić abonamentu. Płacisz za to, co wykorzystasz.

Karta to również sposób na kontrolowanie wydatków, a dodatkowo gwarantuje swobodę. Wybór tego rozwiązania nie wiąże się też z tyloma formalnościami, co telefon z umową na abonament.

Poza tym doładowanie do telefonu znajduje się wśród usług wielu sklepów i punktów usługowych – jak sklepy Żabki, markety, stacje benzynowe czy kioski. Doładowanie jest możliwe również online albo z poziomu aplikacji.

O autorze
TommyLeeTommyLee
1608 0

0 Komentarzy

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]