Popularna gra planszowa przeniesiona do rzeczywistości! - Felieton

00
TommyLee

Landlord Magnat Nieruchomości

Landlord Magnat Nieruchomości to polska gra ekonomiczna z geolokalizacją, która cieszy się olbrzymim zainteresowaniem nie tylko na naszym podwórku, ale również za granicą. Jest to doskonała propozycja przede wszystkim dla tych graczy, którzy mają żyłkę inwestora i smykałkę do interesów. Gra Landlord Magnat Nieruchomości stworzona przez zespół Reality Games, wystartowała w formie tzw. "boot-strappera", czyli popularnego w ostatnim czasie start-upu finansowanego jedynie z własnych środków finansowych.

Geolokalizacja

Gra Landlord w dużej mierze korzysta z danych, które pozyskiwane są z portali społecznościowych (np. Facebook, Foursquare), ale najważniejszą rolę odgrywa tutaj usługa geolokalizacji, która ma kluczowy wpływ na nasze możliwości w świecie gry.

Na czym polega fenomen gier ekonomicznych?

Gry ekonomiczne jak łatwo się domyśleć w dużym skrócie polegają na inwestowaniu i błyskawicznym pomnażaniu swojego majątku. W przypadku gry Landlord, naszym najważniejszym zadaniem jest inwestowanie w nieruchomości i budowa własnego imperium. Warte podkreślenia uwagi jest to, że wirtualne pieniądze przeznaczamy niejako na udziały w autentycznych nieruchomościach, które rozsiane są w promieniu jednego kilometra od naszego miejsca pobytu.

Dla kogo są gry ekonomiczne?

Ekonomiczne gry symulacyjne typu Landlord Magnat Nieruchomości to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą przenieść grę Monopoly na nieco wyższy poziom. Gry z geolokalizacją są również doskonałym impulsem, aby wyjść z domu i podróżować. Technologia rozszerzonej rzeczywistości doskonale łączy się z grami ekonomicznymi.

Landlord i przyszłość gier mobilnych

Nowoczesne gry, które korzystają z różnorodnych danych pozyskanych z naszego najbliższego otoczenia i według wielu specjalistów w branży IT są przyszłością rynku aplikacji mobilnych. Gry ekonomiczne typu Landlord Magnat Nieruchomości są doskonałym przykładem na to, że wykorzystanie ogólnodostępnej w telefonach geolokalizacji, może zwykłą grę zamienić w prawdziwe arcydzieło, które zdobędzie serca setek graczy na całym świecie.


 

Www: https://landlordgra.pl/

AppStore: https://itunes.apple.com/pl/app/landlord-real-estate-tycoon/id950949627?mt=8

Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.landlordgame.tycoon&hl=pl

O autorze
TommyLeeTommyLee
717 0

0 Komentarzy

Zobacz w sklepie

  • Fotel dla Gracza Genesis SX33 Black-Red Nitro330
    699.00PLN
  • Torba do Laptopa Natec Boxer Black 17.3"
    78.72PLN
  • Zestaw dla graczy 4w1 Fury Thunderstreak Klawiatura + Mysz + Słuchawki + Podkładka
    119.00PLN

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres redakcja@gamedot.pl