• Strona główna
  • Miesiąc battlefronta: poznajemy bohaterów - han solo i boba fett

Miesiąc Battlefronta: Poznajemy bohaterów - Han Solo i Boba Fett - Felieton

01
sandmann21

Mimo iż Han ma na nazwisko Solo, to ostatni z artykułów o bohaterach gwiezdnej sagi opisze nie o nim solo, a w duecie. Przed państwem Han Solo i Boba Fett – ostatnie grywalne postacie z gry Star Wars Battlefront.

 

Han Solo - historia

Han urodził się na Korelii, ale nam dane jest zaznajomić się z nim dużo później, gdy w kwiecie wieku piastuje stanowisko najsłynniejszego przemytnika w galaktyce - co akurat nie za dobrze świadczy o jego profesji. Prawda głosi bowiem że gdy jesteś znanym szmuglerem to znaczy, że źle wykonujesz swój zawód.

Pan Solo przemieszcza się po galaktyce „najszybszą kupa złomu”, czyli słynnym Sokołem Milenium, w towarzystwie mocno zarośniętego Chewbacki. Ten ostatni to zresztą jego najwierniejszy kompan, z którym zwiedził bezkresne przestrzenie kosmosu.

 

 

Han nie stroni od hulaszczego trybu życia i zawsze jest na bakier z prawem, jednak nie jest zepsuty do szpiku kości a dla swoich przyjaciół jest w stanie zrobić wszystko. Udowadnia to wielokrotnie, ratując ich zadki z opresji.

W Hanie zakochuje się księżniczka Leia, choć początkowo wydawało się, że to nieodwzajemnione uczucie. Gdy jednak Han wraz z Leią stają w końcu na ślubnym kobiercu, pokazali że to jednak była prawdziwa miłość, której nic nie mogło złamać.

 

Han Solo - Battlefront

Dzięki swoim strzeleckim umiejętnościom, Han potrafi strzelać ze swojej broni bez obawy, że ta się przegrzeje i zablokuje. Do tego nasz waleczny przemytnik, jest w stanie powalić swoim atakiem z bliska, praktycznie każdego na polu walki. Jednak na wojnie oprócz dobrego przygotowania fizycznego, liczy się także łut szczęścia a nasz szmugler ma go sporo w zapasie. Dzięki takiemu szczęśliwemu strzałowi, Han jest w stanie zadać przeciwnikowi ogromne obrażenia oraz jest w stanie niszczyć także pojazdy.

 

 

Boba Fett - historia

Boba to potomek Jango Fetta – cieszącego się stuprocentową skutecznością łowcy nagród. W wyniku machlojek, Jango udostępnia swój materiał genetyczny do stworzenia armii klonów, ale w ramach zapłaty, zostawia sobie jedną niezmodyfikowaną wersję siebie. Tym klonem jest właśnie Boba – równie zabójczy i skuteczny co jego „tata”.

Boba zawsze pracował sam i nikogo nie obdarzał zbytnim zaufaniem. Za swoja prywatną vendettę postanowił zemścić się na Jedi za śmierć swojego „papy”, chętnie przyjmuje więc zlecenia od różnorakich złoczyńców, które przybliżą go do tego celu.

 

 

Boba Fett - Battlefront

Na polu walki, Boba udowadnia, że nie ma sobie równych. Dzięki niezliczonej liczbie gadżetów, których nie powstydził się sam Bond, Fett jest w stanie odeprzeć każdy atak oraz przeprowadzić skuteczną kontrę. Rakiety, blastery, plecak odrzutowy, miotacz ognia – można by rzec, że w przypadku tej postaci, każdy znajdzie coś dla siebie i przechyli tym samym szalę zwycięstwa na swoja stronę.

 

O autorze
sandmann21sandmann21
67 7

Fan komiksów, kinematografii i gier, w które gra odkąd pamięta. Pykał praktycznie na każdej platformie od SNES, poprzez PSOne, na PC kończąc. Obecnie zamienił myszkę i klawiaturę na pada od PS3 i z dumą nazywa się konsolowcem.

0 Komentarzy

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]