• Strona główna
  • Masz dość pracy u kogoś jako księgowa? otwórz własne biuro

Masz dość pracy u kogoś jako księgowa? Otwórz własne biuro - Felieton

00
TommyLee

W naszym kraju otwiera się coraz więcej firm. Polacy coraz częściej doceniają samozatrudnienie. Działalność gospodarcza wiąże się jednak z koniecznością prowadzenia rachunkowości oraz obowiązkami podatkowymi i ubezpieczeniowymi. I o ile część przedsiębiorców jest w stanie sama poprowadzić swoje księgi, to jednak większość nie ma do tego ani głowy, ani czasu. W związku z tym zleca księgowanie do biura rachunkowego. Zatem jeśli masz odpowiednią wiedzę i doświadczenie, to zastanów się nad otwarciem takiego biura.

tusze do drukarek
fot. materiały prasowe

 

Lokalizacja

Lokalizacja biura rachunkowego jest ważna. Biuro rachunkowe należy do tych rodzajów działalności, które możesz prowadzić w domu. Jeśli posiadasz wolne pomieszczenie z oddzielnym wejściem dla klientów, to w zupełności wystarczy.

Jednak, jeśli nie chcesz pracować w domu lub chcesz nadać swojemu biznesowi więcej profesjonalizmu, to znajdź odpowiedni lokal. Może być to zarówno centrum miasta, jak i jego obrzeża. Istotne, aby klienci mieli możliwość pozostawienia samochodu niedaleko od Twojego biura. Najlepiej jakby postój był darmowy.

Wystrój i umeblowanie

Myśląc o wystroju swojego biura, zastanów się zarówno nad tym, w jakich warunkach lubisz pracować, jak i nad tym, czego może oczekiwać klient. Możesz skorzystać z rady projektanta lub po prostu poszukać inspiracji w Internecie.

Niezależnie od aranżacji wnętrza, w Twoim biurze niezmiernie ważne są meble. Chodzi głównie o biurka z krzesłami, szafy i regały. Praca księgowej prowadzona jest w pozycji siedzącej. Zainwestuj w swój kręgosłup i dobierz sobie naprawdę wygodne biurko i krzesło. Regały powinny być za to przede wszystkim stabilne i pojemne. Jeśli masz miejsce, to pomyśl również o wygodnej sofie i stoliku dla klientów.

Komputer i oprogramowanie

Głównym narzędziem pracy księgowej jest komputer. Dobierz taki, który będzie miał odpowiednie dla Ciebie parametry. Komputer powinien być uzbrojony w programy księgowe, arkusze kalkulacyjne oraz system antywirusowy. Ważne, aby oprogramowanie było legalne. Zastanów się również nad wykupieniem stałego dostępu do przepisów prawnych i ich interpretacji.

Sprzęt wspomagający i tusze do drukarek

Pracę komputera w biurze rachunkowym wspomagają również inne ważne urządzenia i wyposażenie. Najważniejsze z nich to skaner i drukarka. Wybór drukarki będzie miał wpływ na jakość Twojej pracy oraz na wielkość ponoszonych kosztów. Warto wybrać taką, która będzie drukowała szybko, sprawnie, a zakup tuszy nie będzie odczuwalny w Twoim budżecie.

W sprzedaży są drukarki atramentowe, igłowe, laserowe MONO i laserowe KOLOR, drukarki wielofunkcyjne (atramentowe lub laserowe), termosublimacyjne i do etykiet. Warto zastanowić się nad zakupem kilku drukarek lub jednego urządzenia wielofunkcyjnego, które najczęściej ma wbudowany również skaner.

Sama drukarka nie spełnia jednak żadnej funkcji, gdy nie mamy do niej tuszy. W biurze rachunkowym tusze do drukarek powinny być zawsze w zapasie, zarówno te czarne, jak i kolorowe.

O autorze
TommyLeeTommyLee
1107 0

0 Komentarzy