• Strona główna
  • Komputer poleasingowy do gier - czy warto inwestować w używany sprzęt?

Komputer poleasingowy do gier - czy warto inwestować w używany sprzęt? - Felieton

00
TommyLee

Dobrą opcją na zaoszczędzenie jest decyzja o kupnie poleasingowego komputera. Trzeba zaznaczyć, że to opcja, której nic nie brakuje. Profesjonalne firmy oferujące taki sprzęt dbają o to, by sprzedawany przez nie produkt był w doskonałej jakości i sprawdzał się w każdej sytuacji.

Również, jeśli interesuje Cię testowanie różnych sprzętów, tanie poleasingowe komputery do gier będą dla Ciebie. Koszt takich modeli jest znacznie mniejszy, a Ty bez problemu będziesz mógł testować i wybrać to, co Ci najbardziej odpowiada.

Jakie są zalety poleasingowych komputerów gamingowych?

W większości przypadków komputery poleasingowe nie mają więcej niż 2-3 lata. Są zatem wciąż jak najbardziej sprawne i oferują wszystko, czego potrzeba w zaawansowanym sprzęcie. Jakie więc są ich największe zalety?

Po pierwsze - cena. Tanie komputery do gier są osiągalne i właśnie wybór sprzętów poleasingowych to umożliwia. Nie musisz płacić kroci, by zapewnić sobie świetną rozrywkę w wysokiej jakości.

Po drugie - gwarancja. Profesjonalne firmy sprzedające poleasingowe komputery zawsze oferują gwarancję. Zazwyczaj jest roczna, lecz w wielu przypadkach za dodatkową opłatą można ją rozwinąć na kolejne lata.

Po trzecie - profesjonalność. Każdy komputer poleasingowy do gier jest dokładnie sprawdzany i badany przed wypuszczeniem do sprzedaży. Dlatego pomimo faktu, że używasz kilkuletniego modelu, masz pewność, że przeszedł on wiele testów i nadaje się do pracy tak samo, jak nowy, dopiero co wypuszczony model.

Po czwarte - personalizacja. Wiele modeli daje możliwość wyboru takich parametrów jak: wielkość pamięci RAM, pojemność dysku czy instalowany system, które możesz dobrać do minimalnych wymagań upatrzonej gry.

Na jaki komputer poleasingowy do gier się zdecydować?

Pierwsze pytanie, które powinieneś sobie zadać, to czy zdecydujesz się na komputer stacjonarny, czy tani laptop gamingowy? Każdy z nich ma swoje wady i zalety, a oto kilka z nich.

Mobilność - faktem jest, że w tym wypadku bezkonkurencyjnie wygrywają laptopy. Można je zabrać wszędzie i nie przejmować się natychmiastowym odcięciem prądu z uwagi na zazwyczaj dość pojemną baterię. Zajmują też znacznie mniej miejsca i nie wymagają całej sieci kabli. Jednym z przykładów takich laptopów może być Dell Precision 7520, wyposażony w dobry, nowoczesny procesor, rozbudowaną pamięć RAM i minimalną godzinę gwarantowanej pracy baterii.

Energooszczędność - ważnym atutem laptopów gamingowych jest znacznie mniejsze zużycie prądu z uwagi na mniejsze wymagania, a także znacznie mniej elementów potrzebujących podłączenia do prądu.

Cena za jakość - w tym zestawie wygrywają stacjonarne komputery do gier. Żeby osiągnąć podobne parametry na laptopie gamingowym, trzeba się liczyć ze znacznie większymi kosztami.

Personalizacja - decydując się na stacjonarny komputer gamingowy, zdobywasz przewagę w postaci możliwości dostosowania elementów wbudowanych tj. karta graficzna, dysk i inne. W niektórych laptopach często może wiązać się to z problemami. PC gwarantuje również łatwiejszą wymianę elementów składowych i możliwość zastąpienia ich nowszymi modelami wraz z upływem lat.

Decydując się na tanie komputery poleasingowe do gier, gwarantujesz sobie wciąż świetną specyfikację w o wiele niższej cenie niż w przypadku nowych modeli. Możesz wybierać w całej gamie światowych modeli, które cieszą się popytem i znane są z jakości. Teraz pozostaje Ci tylko pytanie: jaki model wybrać?

Sprawdź ofertę sprzętu poleasingowego w sklepie laptopypoznan.pl i skompletuj cały zestaw gracza!

 

 

 

O autorze
TommyLeeTommyLee
1435 0

0 Komentarzy