Jakiego MacBooka kupić na studia? - Felieton

00
TommyLee

Zastanawiasz się, jaki MacBook najlepiej sprawdzi się na studiach? Nie wiesz, który model ma najlepszy stosunek jakości ceny? W poniższym artykule postaramy się odpowiedzieć na Twoje pytania.

Czy MacBook jest dobrym wyborem na studia?

Studenci pokochali laptopy. Dają nam one wolność, możemy je zabrać wszędzie i nosić ze sobą na zajęcia czy na przykład do miejsc publicznych, takich jak pobliskie kawiarnie. Kupując laptopa, zyskujemy ogromny komfort użytkowania. Nie jesteśmy przecież związani na stałe ogromem kabli i nie musimy być nieustannie podłączeni do prądu - tak jak wygląda to w przypadku komputerów stacjonarnych. Co więcej, na przestrzeni ostatnich lat technologia poszła tak mocno do przodu, że laptopy nie odstają specyfikacją od komputerów stacjonarnych. Ogromny asortyment sprawia, że możemy dobrać laptopa pod kątem naszych preferencji, na przykład wybierając laptopa biznesowego czy gamingowego.

Czym w takim razie powinien charakteryzować się dobry laptop na studia?

- Bardzo istotnym elementem w tym przypadku będzie czas pracy na baterii. Doskonale wiemy, jak długo mogą potrwać wykłady, a niestety na wielu salach dostęp do gniazdka będzie albo niemożliwym, albo bardzo utrudniony.

- Laptopy na studia powinny być również wydajne. Wiadomo, jak wiele nauki oraz pracy własnej musimy wykonać podczas studiowania, niezależnie od tego, czy zdecydowaliśmy się na studia dzienne czy zaoczne. Wydajny laptop poradzi sobie w każdych warunkach i będzie przygotowany na każdą ewentualność!

- Ogromne znaczenie dla studentów ma również waga urządzenia. Lekkie laptopy to zdecydowanie przyszłość tej branży. Dzięki nim będziemy mogli komfortowo zabrać je w każdą podróż i nie odczujemy ich ciężaru podczas wielogodzinnych zajęć.

MacBooki łączą ze sobą wszystkie ze wspomnianych wyżej pozytywów. Wyróżniają się na rynku zarówno swoją bardzo wysoką wydajnością, jak i nawet kilkunastogodzinną pracą na baterii. Waga ich urządzeń również składa się na to, że laptopy od firmy Apple stają się jedną z najlepszych możliwych propozycji do zakupu na studia!

Macbook z procesorem M1 konta M2

MacBook od firmy Apple dostępny jest w różnych wersjach oraz specyfikacjach. Do wyboru pozostaje nam na przykład wersja Air oraz Pro. Pierwsza jest zdecydowanie tańsza, z kolei wersję Pro wyróżnia topowa specyfikacja i wydajność, która w wielu przypadkach całkowicie deklasuje konkurencje.

Na cenę urządzenia ma również wpływ wersja procesora, na którą się zdecydujesz. Do dyspozycji w ramach nowych urządzeń mamy procesor M1 oraz M2. MacBook M2 względem procesora M1 oferuje o 18% lepszą wydajność procesora oraz o 35% lepszą wydajność układu graficznego. MacBook M1 będzie jednak zdecydowanie tańszym rozwiązaniem, co może mieć ogromne znaczenie w sytuacji, kiedy nasz budżet jest okrojony.

Pamiętaj, że na potrzeby studiów wersja Air może być w pełni wystarczająca. Studenckie życie najczęściej kojarzy nam się z ograniczonym budżetem i mniejszymi możliwościami zarabiania pieniędzy, tym samym warto zaoszczędzić nieco pieniędzy, jeżeli w dalszym ciągu otrzymujemy bardzo wydajnego laptopa, który wytrzyma na baterii nawet kilkanaście godzin. Warto wspominać również o designie tych urządzeń, który w przypadku elektroniki z logiem nadgryzionego jabłka jest niepowtarzalny.

O autorze
TommyLeeTommyLee
1435 0

0 Komentarzy