Jaki pakiet internetu na kartę wybrać? - Felieton

00
TommyLee

Abonenci Orange na kartę mają wiele możliwości wyboru pakietów internetowych. W zależności od tego ile GB potrzebują i jak często oraz przez jaki okres mogą wybrać idealnie dopasowaną paczkę.

Orange – internet na kartę

W przypadku zawarcia umowy na abonament telefoniczny nie ma problemu z internetem – określona ilość GB jest w nim zawarta. A co jeśli ktoś ma telefon na kartę? Również może korzystać z sieci bez obaw o koszty. Jak? Wystarczy, że wykupi odpowiedni pakiet Orange na kartę. Warto wspomnieć, że z takiego internetu można korzystać nie tylko w telefonie, ale można również używać go jako mobilnego internetu domowego bez zobowiązań, czyli konieczności podpisywania umowy z operatorem. Do korzystania z takiego internetu w komputerze potrzebny jest mobilny router Wi-Fi, w którym umieszcza się kartę SIM. Można także wykorzystywać smartfon jako hotspot.

Orange – pakiety internetowe - rodzaje

Jaki pakiet internetowy wybrać? Dostępne są aż 4 pakiety internetowe Orange:

jednorazowe

cykliczne

elastyczne

multipakiety.

Pakiety jednorazowe można aktywować wtedy, kiedy użytkownik chce korzystać z internetu. Po uruchomieniu usługi pakiet jest aktywny przez określony z góry czas – im większy pakiet internetowy, tym jest dłużej ważny. Dostępne są pakiety od 200 MB ważnych przez 24 godziny do 5 GB ważnych przez 30 dni.

Z tych pakietów mogą korzystać użytkownicy wszystkich taryf Orange na kartę posiadający na koncie kwotę umożliwiającą aktywację usługi.

Pakiety cykliczne są przeznaczone dla osób, które chcą mieć stały dostęp do internetu. Są odnawialne automatycznie co 30 dni. Oczywiście zawsze w dowolnym czasie można z nich zrezygnować poprzez wysłanie SMS-a lub konto Mój Orange. Z pakietów tych mogą korzystać użytkownicy wszystkich taryf na kartę. Nielimitowane SMS-y dostępne w pakietach 2 i 5 GB można wykorzystać do wszystkich sieci komórkowych w kraju oraz w roamingu. Można wybierać spośród pakietów od 500 MB do 5 GB. Wszystkie są ważne 30 dni.

Elastyczne pakiety internetu Orange są przeznaczone dla tych, którzy sami chcą decydować jak długo będą korzystać z nielimitowanego transferu danych. Czas korzystania z pakietu jest uzależniony od kwoty przeznaczonej na zakup. Te pakiety są jednorazowe. Dostępne są paczki o wielkości od 3 GB ważnych przez 3 dni do 100 GB ważnych przez 100 dni.

Multipakiety z kolei to paczki internetu oraz minut i SMS-ów do wszystkich sieci komórkowych do wykorzystania w sieci krajowej oraz w roamingu. Dostępne są 2 rodzaje takich pakietów internetu Orange – Multipakiet 100 – zawierający 100 minut rozmów do wszystkich, 100 SMS-ów do wszystkich oraz 100 MB – jest jednorazowy i ważny 7 dni oraz Multipakiet 200 – zawierający 200 minut do wszystkich, 200 SMS-ów do wszystkich i 200 MB ważnych przez 31 dni – jest jednorazowy albo cykliczny.

Szczegółowe informacje na temat pakietów internetu Orange na kartę można znaleźć na stronie operatora: https://doladowania.orange.pl/oferta/pakiety-internetowe/.

 

 

 

Materiał sponsorowany

 

O autorze
TommyLeeTommyLee
1131 0

0 Komentarzy