Jaki dron sprawdzi się na prezent? - Felieton

00
TommyLee

Dron to jeden z najpopularniejszych pomysłów na prezent ostatnich lat. To zabawka przeznaczona przede wszystkim dla mężczyzn, ale nie jest wyjątkiem sytuacja, w której używają jej również kobiety - i to niezależnie od wieku. Wątpliwej jakości dron można kupić nawet za kilkadziesiąt złotych, z reguły będzie to jednak chybiona inwestycja i zmarnowane pieniądze. Sprzęt taki posłuży bowiem niedługo, będzie też wymagał ciągłej kosmetyki. Jeśli dron naprawdę ma sprawiać frajdę, warto pomyśleć o solidniejszym rozwiązaniu.

 

DJI to uznany i sprawdzony dostawca rozwiązań w produkcji dronów. Sprzęt tej marki służy nie tylko do zabawy, ale jest też wykorzystywany przez profesjonalistów, np. z branży fotograficznej. Jednym z najciekawszych modeli, który szturmem zdobył rynek w ostatnim czasie jest DJI Spark. Ta zabawka - bo tak dron jest traktowany w świetle polskiego prawa - zaskakuje swoimi osiągami i daje autentyczną radość z użytkowania.
To, co pierwsze rzuca się w oczy w przypadku modelu Spark to cechy zewnętrzne.

Dron jest bardzo niewielkich rozmiarów oraz wagi. Z łatwością mieści się w dłoni i absolutnie w niej nie ciąży - waży bowiem około 300 gramów. Wygląd jest przy tym bardzo klasyczny - cztery ramiona, zakończone praktycznymi składanymi skrzydłami. Oprócz samego głównego urządzenia, w pudełku z zestawem znajdziemy również baterię, ładowarkę, kabel USB czy dokumentację.

Jak każde urządzenie z rodziny DJI, model Spark można obsługiwać z poziomu prostej i intuicyjnej aplikacji mobilnej DJI Go. Warto tu wspomnieć, że poza łatwym w obsłudze, standardowym panelem sterowania, aplikacja ta daje naprawdę dużo możliwości. Mnóstwo dodatkowych opcji, które docenią koneserzy, ale które też bez problemu mogą być pominięte przez tych, którym zależy wyłącznie na podstawowej, za to wygodnej rozrywce.
Jeśli chodzi o prowadzenie drona, to jest ono bardzo wygodne.

Oczywiście, nie jest to sprzęt w stu procentach profesjonalny - ergonomiczne kształty i waga muszą wpływać w pewnym stopniu na ograniczenia. Dla osób, które zabawę z dronami traktują wyłącznie amatorsko, nie powinno to mieć jednak żadnego znaczenia. W przypadku tych, którzy Sparkiem chcą się posługiwać w pracy, całość też powinna być dość akceptowalna. Niemniej jednak, trzeba wiedzieć, że DJI ma dla takich osób w swojej ofercie bardziej odpowiednie produkty.

To, co na pewno przyda się początkującym, to automatyczny system wykrywania przeszkód. Działa on niezawodnie i pozwala na skuteczne omijanie ewentualnych problemów w terenie. Dzięki temu dron lata bezkolizyjnie i nie jest narażony na przypadkowe zniszczenie. DJI Spark jest wyposażony w 12-megapikselowy aparat, który robi całkiem niezłe zdjęcia, zależne oczywiście od warunków zewnętrznych. Dla profesjonalnych fotografów jakość może być nieco zbyt słaba, ale amatorzy i ci, którzy dopiero zaczynają robić fachowe zdjęcia, opcja powinna być wystarczająca. Ogólnie rzecz biorąc, model Spark to naprawdę ciekawa i przede wszystkim uniwersalna alternatywa dla innych, często droższych modeli dronów.

O autorze
TommyLeeTommyLee
717 0

0 Komentarzy

Zobacz w sklepie

  • Fotel dla Gracza Genesis SX33 Black-Red Nitro330
    699.00PLN
  • Torba do Laptopa Natec Boxer Black 17.3"
    78.72PLN
  • Zestaw dla graczy 4w1 Fury Thunderstreak Klawiatura + Mysz + Słuchawki + Podkładka
    119.00PLN

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres redakcja@gamedot.pl