Dom czy biuro? Aplikacje Asustor gotowe na każdą okazję - Felieton

01
TommyLee

Już od pierwszych chwil uruchomienia urządzenia NAS marki Asustor dają możliwość instalacji kompleksowych zestawówaplikacji dla domu lub biura. Na czym polega różnica?

 

Asustor Data Master, czyli w skrócie ADM, zaprojektowano tak, aby ułatwić życie użytkownikom a także wykorzystać jak najlepiej potencjał tych urządzeń. Wdrożony pomysł polega na automatycznej instalacji potrzebnych programów w zależności od naszych potrzeb. Dzięki temu przede wszystkim nie musimy ręcznie instalować aplikacji za aplikacją, co gwarantuje oczywiście oszczędność cennego czasu. Do wyboru mamy dwa zestawy dostępnych narzędzi.

 

Coś dla domu…

Przy pierwszym uruchomieniu NAS-a, jedną z dwóch dostępnych opcji będzie zestaw Domowych Aplikacji (Home/Personal Applications). Jej wybór spowoduje instalację programów przydatnych głównie z perspektywy codziennych zadań i rozrywki. W ten sposób szczególną uwagę przyłożono do szerokiej funkcjonalności multimedialnej. Zainstalowane zostaną m.in.: SoundsGood, LooksGood i PhotoGallery, pozwalając na słuchanie muzyki, oglądanie filmów i przeglądanie zdjęć choćby za pośrednictwem telewizora podłączonego do sieci.

 

...i coś dla biura

Przy wyborze Biznesowych Aplikacji (Business Applications) do interface’u urządzenia NAS zostaną automatycznie dodane narzędzia napisane z myślą o różnych sposobach przechowywania informacji w chmurze. Za przykład może posłużyć DataSync kompatybilny z Dyskiem Google albo Dropbox. Nie zapomniano również o odpowiednim zabezpieczeniu antywirusowym, co przy synchronizacji z publicznymi usługami opartymi na chmurze ma gwarantować odpowiedni poziom bezpieczeństwa, ułatwiając tak zarządzanie naszymi zasobami.

 

Więcej funkcjonalności

Jednym z większych udogodnień gwarantowanych przez ADM jest automatyczny system aktualizacji poszczególnych aplikacji i całego systemu. Zalogowani użytkownicy mogą zobaczyć ilość dostępnych zmian dla każdego programu, jak również zaplanować cały proces aktualizacji. Jednocześnie, jeśli zajdzie taka konieczność, migracja danych pomiędzy urządzeniami Asustor jest równie łatwa, a rozwiązanie o nazwie Dr. Asustor trzyma zawsze rękę na pulsie, monitorując kondycję urządzenia. W przypadku znalezienia niepożądanych błędów otrzymamy stosowny komunikat i pomoc w ich usunięciu.

 

Źródło:Entrymedia, Asustor

 

O autorze
TommyLeeTommyLee
717 0

0 Komentarzy

Zobacz w sklepie

  • Fotel dla Gracza Genesis SX33 Black-Red Nitro330
    699.00PLN
  • Torba do Laptopa Natec Boxer Black 17.3"
    78.72PLN
  • Zestaw dla graczy 4w1 Fury Thunderstreak Klawiatura + Mysz + Słuchawki + Podkładka
    119.00PLN

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres redakcja@gamedot.pl