Co dalej z serią Company of Heroes? - Felieton

00
Alex_Briggs

Relic Entertainment to znany producent gier strategicznych w czasie rzeczywistym. Rozpoznawalny dzięki takim serią Warhammer: Dawn of War czy właśnie Company of Heroes.

 

 

Gatunek real time strategy w ciągu ostatnich kilku lat stracił na popularności, to fakt. Natomiast od premiery ostatniego dodatku do Company of Heroes, który nosił nazwę Ofensywa w Ardenach, mijają już prawie cztery lata.

 

Ostatnia odsłona wywołała spore oburzenie, powodem było ukazanie na froncie wschodnim takich działań jak Rozkaz nr. 227 “ani kroku wstecz”. Gdzie oficerowie NKWD w razie odwrotu żołnierzy z rodzimej armii mieli otwierać do nich ogień. Podobnie jeśli chodzi o eliminację oddziałów powstańczych, kiedy te przestawały być potrzebne.

 

Minęło jednak trochę czasu, a druga odsłona po dziś dzień wciąż posiada szerokie community, przede wszystkim dzięki modom oraz dobrze zaprojektowanej rozgrywce.

 

Warhammer: Dawn of War 3 miało premierę w zeszłym roku i spotkało się w większości z pozytywnymi opiniami. Jednak walka kosmicznych marines, eldarów i orków to inna para kaloszy niż znany z naszej historii okres, który pochłonął największą ilość ludzkich istnień. Mowa tu oczywiście o II wojnie światowej. Na fali powrotów do realiów wojennych, czyli I WŚ w Battlefield 1 oraz II WŚ w Call of Duty: WW2, Relic mógłby zgarnąć swój kawałek tortu, zapowiadając trzecią część CoHa.

 

Pozostaje pytanie, gdzie przenieść akcję gry? Pierwsza część Kompanii Braci opowiadała o lądowaniu aliantów w Normandii, druga skupiła się głównie na froncie wschodnim. W którym miejscu miałoby się odbyć zwieńczenie trylogii, aby uniknąć swoistego zmęczenia materiału?
 

Pomysłów jest kilka. Mamy całkowicie niezagospodarowany w tej serii okres wojny Cesarstwa Wielkiej Japonii oraz Stanów Zjednoczonych w 1941 roku, czy lądowanie aliantów na wybrzeżach Sycylii w 1943 roku.

 

Co jeśli jednak twórcy postanowią osadzić akcje gry w innych czasach niż 2 WŚ? Tutaj niestety można popaść w zmianę wizerunku marki. Ponieważ o ile I wojna światowa, była wojną okopową i mnogość czołgów uległaby znacznemu zmniejszeniu. Natomiast kolejne konflikty, dziejące się w czasach bardziej współczesnych, mógłby odebrać grze jej tożsamość.

 

Graliście w CoHa? Co sądzicie na ten temat? Napiszcie w komentarzu!

O autorze
Alex_BriggsAlex_Briggs
44 0

0 Komentarzy

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]