„Zostań na chwilę i posłuchaj” jak Diablo wraca na rynek

TommyLee - 
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

Pierwsza część Diablo istniała od dłuższego czasu jedynie jako abandonware. Innymi słowy można ją było znaleźć w Internecie jeśli się dobrze poszukało, ale nie widniała nigdzie w żadnej oficjalnej sprzedaży. A sami twórcy produkcję porzucili, nie wspierali i się nią nie interesowali. Do momentu aż „nasi” uznali, że ojca gatunku czas wskrzesić. Od wczorajszego dnia Diablo jest ponownie dostępne w sprzedaży! Na GOGu. 

Gra jest dostępna w cenie 34,99 zł oraz dwóch wersjach – oryginalnej lub usprawnionej. W ramach pierwszej otrzymamy kopię identyczną z tą wydaną w 1996. Druga natomiast jest efekt współpracy programistów Blizzarda oraz GOGa, którzy wspólnymi siłami doprowadzili grę do jeszcze większego błysku poprzez naprawienie błędów występujących w oryginalnej wersji oraz przystosowanie gry do funkcjonowania w ramach Windowsa 10. Z czym jak wiele starych tytułów oryginalne Diablo ma spory problem.  

Cała sytuacja z pewnością wygląda bardzo ciekawie. Otrzymaliśmy nie tylko wskrzeszenie legendy na które wiele osób czekało, ale również wydanie gry Blizzarda poza ich bezpośrednią dystrybucją. Do tej pory było to niemożliwe, jednakże wygląda na to, że istnieje szansa na większą współpracę na linii Blizzard Entertainment – GOG, ponieważ przy okazji premiery pierwszej części Diablo otrzymaliśmy również informacje o przygotowywanych reedycjach WarCraft: Orcs & Humans oraz Warcraft II (zapewne wraz z dodatkami).  

Co z  tego wyjdzie koniec końców nie wiem, ale z pewnością możemy się cieszyć z bardziej otwartego podejścia Blizzarda, a także odświeżenia tak wspaniałych klasyków, które przecież swojego czasu zrewolucjonizowały rynek gier. 

0 osób dodało komentarz
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

Lego Gwiezdne Wojny Skywalker Saga PS4

Lego Gwiezdne Wojny Skywalker Saga PS4

LEGO® Gwiezdne Wojny™: Skywalker – saga to największa gra z serii LEGO® Gwiezdne Wojny™, zawierające wszystkie 9 filmów sagi, w tym wysoce oczekiwaną konkluzję serii: Gwiezdne Wojny™:...

219,00Do sklepu

0 Komentarzy