Serwery Demon's Souls zmartwychwstały dzięki społeczności graczy

TommyLee - 
1osoba uważa ten artykuł za ciekawy
Serwery Demon's Souls zmartwychwstały dzięki społeczności graczy - gamedot.pl

 

Nieco ponad miesiąc temu serwery Demon’s Souls zostały bezpowrotnie wyłączone. Gra miała całkiem długi żywot (premiera w 2009 roku), ale wszystko się niestety kiedyś kończy.

 

Na szczęście silna społeczność fanów potrafi czasami zdziałać cuda. Gdy rok temu ogłoszono koniec wsparcia online dla gry, jeden z graczy postanowił napisać własny kod, który miał za zadanie imitować fukncje sieciowe gry i pozwolić na uruchomienie niezależnego serwera.

 

28 lutego 2018 roku oficjalne serwery zostały wyłączone. Dwa dni później na subreddicie poświęconym grze Demon’s Souls pojawił się wątek autorstwa gracza o nicku “ymgve” przedstawiający kompletny, działający pomysł na przywrócenie funkcji sieciowych. Opublikował także kod źródłowy, dzięki któremu można uruchomić własny serwer Demon’s Souls.

 

Inny użytkownik o nicku “Yuvi” postanowił wykorzystać opublikowane zasoby i postawił permanentny serwer, do którego może połączyć się każdy gracz za pomocą prostej zmiany ustawień DNS w konsoli PlayStation 3.

 

Dzięki temu przywrócone zostały prawie wszystkie funkcje sieciowe Demon’s Souls, a reszta to tylko kwestia czasu. A dzięki temu, że kod źródłowy jest ogólnodostępny i wciąż ulepszany, gracze mogą całkowicie niezależnie stawiać własne serwery i nadal grać w pełni funkcjonalną wersję Demon’s Souls.

 
0 osób dodało komentarz
1osoba uważa ten artykuł za ciekawy

Lego Batman 2 DC Super Heroes PS3 (gra używana)

Lego Batman 2 DC Super Heroes PS3 (gra używana)

Batman i Robin powracają w oczekiwanym przez fanów sequelu Lego Batman 2: DC Super Heroes, którego poprzednia część sprzedała się w liczbie podan 11 milionów...

49,00Do sklepu

0 Komentarzy

TommyLeeTommyLee
Napisz do autora

Zobacz w sklepie

  • Fotel dla Gracza Genesis SX33 Black-Red Nitro330
    699.00PLN
  • Torba do Laptopa Natec Boxer Black 17.3"
    78.72PLN
  • Zestaw dla graczy 4w1 Fury Thunderstreak Klawiatura + Mysz + Słuchawki + Podkładka
    119.00PLN

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres redakcja@gamedot.pl