Forza Racing Championship równolegle z 24-godzinnym Le Mans

Ping_Wu -  , ostatnio edytowany 28 maja 2017 15:37
2osoby uważają ten artykuł za ciekawy
forza, le mans, porsche, xbox one

Równolegle do 24-godzinnego wyścigu Le Mans, który odbędzie się 17 i 18 czerwca br., najlepsi e-sportowi zawodnicy zmierzą się w finałowym pojedynku wirtualnych mistrzostw Forza Racing Championship (Forza RC) Season 3: The Porsche Cup.

To wspólny projekt marki Porsche, Microsoftu oraz organizatora Le Mans, Automobile Club de l’Ouest (ACO). Turniej potrwa 24 godziny i będzie podzielony na kilka rund kwalifikacyjnych. W finałowym wyścigu w szranki staną wirtualne egzemplarze Porsche 919 Hybrid. Finaliści internetowego pucharu osobiście pojawią się w Le Mans i zagrają na konsolach Xbox One.

Uczestnicy poza nagrodą pieniężną będą rywalizować o szczególne wyróżnienie: na potrzeby e-sportu automobilklub ACO utworzył całkiem nową kategorię o nazwie Official Endurance Esports Category, a jej zwycięzca zostanie nagrodzony podczas oficjalnej ceremonii wręczania pucharów po niedzielnym zakończeniu 24-godzinnego wyścigu Le Mans!

Wyjątkowe mistrzostwa Season 3: The Porsche Cup to efekt partnerstwa pomiędzy Porsche a członkami zespołu Xbox w strukturach Microsoftu, ogłoszonego w kwietniu podczas targów motoryzacyjnych w Nowym Jorku. Symulator wyścigów Forza Motorsport 6 oraz platforma e-sportu Forza RC pozwalają w interaktywny sposób rozwijać fascynację sportowymi samochodami oraz motorsportem – i są bardzo cenione przez szeroką publiczność.

Dodatkowe informacje można znaleźć pod adresem: forzarc.gfinity.net/. Kwalifikacje trwają do 28 maja. Aby wziąć w nich udział, należy posiadać konsolę Xbox z grą Forza Motorsport 6. Podczas samego wyścigu Microsoft będzie na żywo transmitował wirtualny finał na następujących platformach internetowych: beam.protwitch.tvyoutube.com.

Źródło: materiały prasowe

0 osób dodało komentarz
2osoby uważają ten artykuł za ciekawy

GTA V PL PS4

GTA V PL PS4

Bijąca rekordy popularności gra autorstwa Rockstar Games rozgrywająca się w otwartym świecie, Grand Theft Auto V, jest już dostępna na PlayStation®4 oraz Xbox One. Gdy młody opryszek,...

99,00Do sklepu

0 Komentarzy