Laptop poleasingowy - niższa cena, świetna jakość - Felieton

00
DonaldT

Laptopy poleasingowe ostatnimi laty zyskują na popularności. Główną zaletą sprzętu z drugiej ręki jest niska cena za świetną jakość. Przy zakupie sprzętu komputerowego zawsze stajemy przed dylematem: kupić coś taniego, czy lepiej zainwestować więcej? Niejednokrotnie jednak najnowszy sprzęt jest daleko poza naszym budżetem i wówczas trzeba rozważyć wzięcie go na kredyt. Laptopy poleasingowe to alternatywa dla profesjonalnego sprzętu elektronicznego.

Laptop poleasingowy

Leasing to forma finansowania, która jest umową cywilnoprawną i umożliwia leasingobiorcy korzystanie z finansowanego dobra, które prawnie pozostaje własnością leasingodawcy,w  zamian za miesięczne raty oraz opłatę wstępną. Samo słowo “lease” to z angielskiego określenie dzierżawy. W przypadku leasingu nowych sprzętów, okres spłaty to zazwyczaj kilka lat. Laptopy poleasingowe to sprzęt, który zostaje zazwyczaj zakupiony przez wielkie firmy dla swoich pracowników, spłacony oraz po pewnym czasie zastąpiony nowym. Wówczas starsze komputery trafiają do ponownej sprzedaży jako sprzęt poleasingowyLaptopy poleasingowe to bardzo odporne, solidne, niezawodne, wytrzymałe urządzenia, zapewniające komfort pracy i bezpieczeństwo, często z dobrymi parametrami technicznymi, w korzystnej cenie.

Zalety laptopów poleasingowych

Niewątpliwym plusem laptopów poleasingowych jest ich niska cena, która jest kilkadziesiąt procent niższa, niż w przypadku sprzętu używanego od domowych użytkowników. Nie wspominając już o stanie takiego sprzętu oraz stronie technicznej. Jak już powiedzieliśmy, laptopy poleasingowe to komputery dla wymagającego środowiska biurowego, dlatego nie mogą mieć najtańszych procesorów, a wręcz odwrotnie - muszą być odporne na wiele czynników i sprawdzić się podczas wielogodzinnej pracy.

W ten sposób jest szansa trafić nawet na laptop klasy jakości A+ w bardzo dobrej cenie (zazwyczaj 10-20% ceny pierwotnej). Będąc przy kwestii technicznej warto zwrócić uwagę na wytrzymałość baterii oraz ogólną żywotność: odporność na wstrząsy, zalanie. Baterie w laptopach poleasingowych da się wymienić, czego nie można już powiedzieć o tych sklepowych. Pamiętajmy, że sprzęty leasingowe te są używane przez lata, dlatego części zamienne, będą dostępne bez problemu.

Dodatkowo laptopy poleasingowe mogą posiadać parę udogodnień, jak np. czytnik linii papilarnych, będący świetnym zabezpieczeniem, czy zainstalowane oprogramowanie i system operacyjny. Nie ma też co martwić się kondycją laptopa poleasingowego, ponieważ przed sprzedażą komputery są konserwowane i poddawane regeneracji, wykonuje się cały przegląd techniczny i serwis. Sprzęt poleasingowy jest objęty gwarancją przynajmniej trzymiesięczną.

O czym warto pamiętać

Laptopy poleasingowe często kupowane są od zagranicznych firm, co oznacza kilka utrudnień m.in.: inny układ klawiatury niż QWERTY, system operacyjny i oprogramowanie w obcym języku. Warto mieć też na uwadze, że to zazwyczaj sprzęty służbowe, dlatego laptopy poleasingowe nie mają szybkiej karty graficznej i ciężko na nich grać. Jeśli chcemy w pełni cieszyć się funkcjonalnością laptopa, dobrze jest wymienić baterię, która wydłuży żywotność komputera. Miejmy również na uwadzę datę produkcji, ponieważ laptopy starsze niż 5 lat mogą być mniej trwałe, ze względu na dyrektywę zakazującą używania ołowiu.

O autorze
DonaldTDonaldT
101 0

0 Komentarzy