Jaki jest najlepszy internet dla graczy komputerowych? - Felieton

00
DonaldT

Jeśli lubisz gry komputerowe, które oferują tryb online dla wielu graczy, musisz zaopatrzyć się w najlepszy internet do swojego hobby. Rozważając różne oferty, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na kilka parametrów.

Co składa się na najlepszy internet dla graczy?

Jest kilka składowych najlepszego internetu do gier. Najbardziej oczywistą jest prędkość transmisji danych. Pamiętaj jednak, że transmisja w grach odbywa się w dwie strony, więc w praktyce są to dwie prędkości. Pierwszą jest prędkość pobierania, od której zależy, jak szybko dane z sieci zapisywane są na komputerze.

Przyda się ona nie tylko podczas samego grania, lecz również przy ściąganiu plików z grami. Druga prędkość dotyczy wysyłanych danych. Jest ona niższa od szybkości pobierania. W popularnych sieciach LTE wynosi zwykle 1/10 tej pierwszej prędkości.

Niestety, to bardzo mało, jeśli chcemy grać komfortowo. Dlatego z punktu widzenia gracza najlepszy internet to taki z podwyższonym uploadem, czyli wyższą prędkością wysyłania. 50 Mb/s w tym przypadku powinno wystarczyć do wygodnej gry online, ale wyższe wartości wcale nie zaszkodzą. Ważny jest też ping. To parametr, którego zwykle nie podaje się w ogólnej opisie oferty, podczas gdy dla graczy jest bardzo istotny. W kontekście elektronicznej rozrywki ping wskazuje na czas reakcji serwera.

Podaje się go najczęściej w milisekundach, a im niższy, tym lepiej. Warto też zdecydować się na internet bez limitów przesyłu danych. Choć musiałby być dość niski, abyśmy zużyli go wyłącznie grając, to jednak jeśli przy okazji wykorzystamy go do filmów czy seriali, prędkość transmisji spadnie tak bardzo, że uniemożliwi nam granie.

A zatem – jaki internet wybrać?

Biorąc pod uwagę wyżej opisane parametry, idealny dla gracza będzie internet kablowy, oferowany przez dostawców telekomunikacyjnych. Wśród dostępnych w Polsce ofert najwyższą prędkość proponuje INEA. W specjalnym pakiecie dla graczy, dzięki sieci światłowodów, oferuje transfer o prędkości 1000 Mb/s pobierania i aż 200 Mb/s uploadu, mając przy tym niski ping oraz bogatą ofertę dodatków, takich jak dostęp do kanału E-SPORT TV.

Materiał zewnętrzny

O autorze
DonaldTDonaldT
101 0

0 Komentarzy