Sid Meiers Civilization VI [PL/ANG]

  • Symbol: Z22767
Dostępność Brak produktu
Cena 189,90 zł
Zapytaj sprzedawcę

Długo oczekiwana przez miliony graczy na całym świecie Sid Meier’s Civilization powraca w zupełnie nowej odsłonie. Stań na czele nacji, rozwijaj ją i poprowadź do światowej dominacji! 

Po raz kolejny za grę odpowiada Firaxis Games, które stworzyło m.in. za Civilization III, IV, V, Railroads oraz dwie części XCOM. Dyrektorem kreatywnym studia jest sam Sid Meier, który osobiście czuwał nad wizją oraz postępami prac nad nową Cywilizacją.

Sid Meier’s Civilization VI to klasyczna strategia turowa, w której Twoim celem jest zbudowanie najpotężniejszej nacji za pomocą rozwoju technologicznego, kształtowania polityki wewnętrznej i zewnętrznej oraz działań wojennych. W trakcie rozgrywki musisz stawić czoło wyzwaniom rzucanym przez przeciwników, dbać o swoje strefy wpływów oraz mądrze zarządzać zasobami. Zwycięstwo oznacza zdobycie jednego z pięciu dostępnych laurów, o której konkurujesz z innymi narodami. 
W porównaniu do poprzednich części serii, wprowadzono szereg usprawnień, które mają znaczące przełożenie na rozgrywkę: 

- nowy sposób rozwijania miast – metropolie zajmują więcej niż jedno pole, a wraz ze wzrostem ludności masz możliwość wyboru pól, na których wybudowane zostaną nowe dystrykty. Każdy z nich może spełniać inną rolę (np. przemysłową lub handlową). Nie bez znaczenia jest również teren, na którym rozwijasz swoje miasta. Jeśli wybudujesz odpowiedni typ dzielnicy na przeznaczonym do tego polu otrzymasz bonusy, które przyśpieszą rozwój Twojej nacji. Dodatkowo ważnym elementem jest możliwość tworzenia obozów militarnych, które posiadają zdolność atakowania przeciwników. 

- dynamiczny sposób prowadzenia badań – twórcy z gry nie zrezygnowali z tradycyjnego już drzewka wynalazków, jednak dodali istotny element przyśpieszający jego eksploatacje. Do prawie każdego z wynalazków przypisano zadania, których wypełnienie dodaje bonus pozwalający na szybszy rozwój. Jest to kolejny element, który wymusza na Tobie zwrócenie uwagi na teren, na którym rozwijasz swoją nację. 

- rewolucja w prowadzeniu walki – w przeciwieństwie do poprzedniej części gry, zrezygnowana z restrykcyjnych zasad, w myśl których na jednym polu mogła przebyć tylko jedna jednostka. W nowej odsłonie Cywilizacji możliwe jest dodawanie elementów do istniejących już oddziałów. Przykładowo, do regularnego wojska możesz dopasować np. machiny oblężnicze lub jednostki przeciwpancerne, co uczyni je nie tylko bardziej użytecznymi w walce, ale również znacząco przyśpieszy poruszania się po mapie. Nowością jest także dodawanie eskorty militarnej dla osadników lub robotników, czyniąc ich zdolnymi do obrony przez atakami przeciwnika. 

- nowa dyplomacja – sztuka pokojowego nawiązywania relacji z pewnością nie jest łatwym zadaniem, jednak zawsze stanowi istotny element zwycięstwa. Nawet jeśli przez część rozgrywki prowadziłeś krwawą wojnę, zawsze możesz to zmienić i zdecydować się na sojusz z inną nacją. Dodatkowo, twórcy gry wprowadzili schematy zachowania, które cechują każdego komputerowego przeciwnika. W praktyce oznacza to konieczność dobrego rozpoznania swojego oponenta w celu poznania jego słabości oraz zachowania, które można wykorzystać do zbudowania nad nim przewagi lub skutecznej reakcji na jego działania. 

- lepsza rozgrywka wieloosobowa – tryb multiplayer oferuje możliwość rozgrywania scenariuszy pozwalających na rozstrzygnięcie w trakcie jednej sesji. Znacząco wpływa to na komfort gry oraz pozwala nawet na stosunkowo szybkie rozgrywki. 
ułatwienia dla nowych graczy – wprawdzie reguły gry mogą się wydawać na początku dość skomplikowane, jednak jej twórcy nie zapomnieli również o graczach, którzy nigdy wcześniej nie mieli okazji zagrać w Cywilizację. Rozbudowany system samouczków pozwala na dogłębne zrozumienie zasad oraz mechanizmów sterujących rozgrywką, dzięki czemu możliwa jest szybka adaptacja.

Minimalne wymagania sprzętowe:
System operacyjny: Windows 7x64 / Windows 8.1x64 / Windows 10x64 
Procesor: Intel Core i3 2.5 Ghz or AMD Phenom II 2.6 Ghz or greater 
Pamięć: 4 GB RAM 
Karta graficzna: 1 GB & AMD 5570 or nVidia 450 
DirectX: Wersja 11 
Miejsce na dysku: 12 GB dostępnej przestrzeni 
Karta dźwiękowa: DirectX Compatible Sound Device

Cechy produktu
Gatunek gry
Strategiczna
Tematyka
Turowe
Wymagania wiekowe - PEGI
12, Przemoc, Online
Wymaga sensora
Nie
Producent
Firaxis Games
Wersja językowa
Polska (dubbing), Angielska

0 Komentarzy

Tak Anuluj